| Lost0in0your0memories a întrebat:

Hey. sa stiti ca tocmai am realizat de cat de false pot fi unele prietenii! as vrea daca sunteti printre persoanele ghinioniste care au dat de prieteni falsi sa imi impartasiti si mie experientele voastre si cum ati trecut peste ele? si cum te poti tine departe de astfel de oameni?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Eu tratez cu umorul totul.Nu-mi permit luxul de a suferi. E treaba nasoala sa suferi cand ai multe chestii de facut.Am pierdut la prieteni cu gramada, ziceam eu acum cativa ani, oftand in perna ca o piti parasita de pufuloi.Acum zic:am pierdut tinichea si am castigat aur.Sa mai zica cineva ca nu am talent financiarwaiting

4 răspunsuri:
| JustMe_3798 a răspuns:

Buna, eu am realiat asta nu demult, chiar cu `cea mai buna prietena`adica noi eram prietene foarte bune, dar nu e tot, maiam o prietena buna, noi toate teri suntem panacand prietene, dar individa cea falsa acum vorbeste doar cu ea, iar pe mine ma respinge. Dar nu e nimic mai am amici si vorbesc cu ei, de ea nu mai vreau sa aud sad

| IchHabeKeineName a răspuns:

Stiu cum e, una din prietenele noastre se joaca numai cand vrea cu mine si cu cei mai buni prieteni ai mei. Se joaca cu noi pana cand vine o fata din alt cartier. Este genul de copil, mincinos, care daca nu primeste ce-si doreste, o pune pe maicasa sa ii rezolve problemele, sau daca vede ceva la mine, ii zice la maicasa sa ii cumpere si ei. Umble toata ziua buna ziua dupa baieti, odata eu cu cei mai buni prieteni ai mei, sa zic asa, gasca noastra de 4 copii, neam cerat cu ea si grupul ei. Iam spus ca ea nu o sa reziste fara noi maxim 2-3 zile si ca o sa se milogeasca sa o iertam, si am avut dreptate, se milogeste de noi sa o iertam pentru. ca ea e mai mica ca noi...bla-bla pretexte. Numai vorbim, nu mai stam, si nici nu o vom ierta, treci peste asta, stai cu altii copii, viata merge inainte. Succes!

| anythingforyou a răspuns:

Si eu am fost dezamagita de prietene, insa dupa o vreme o sa iti dai seama ca prieteniile ce le-ai pierdut nu au meritat si ca o sa mai fie altele care poate merita mai mult.Eu deja am gasit acea prietenie:X...

| Any_1048 a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste.Si totusi am avut nevoie de ajutor si de sprijin si nu mi s-a aratat din partea persoanei de la care asteptam.Nu as vrea sa impartasesc ce simt, dar intr-un fel ma simt in plus pentru unele persoane pe care le consideram prietene.Acum vreau sa multumesc celor care mi-au fost alaturi si mi-au aratat ce inseamna prietenia pentru ei.Multumesc partenera!