| shippuden a întrebat:

Ba ateilor voua cand va moare cineva din familie, il aruncati in groapa si gata, plecati, sau ce ritual faceti?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim oameni seriosi,pe aici ateii se sparg in figuri si sunt negrii in cerul gurii de ateism,dar cind sunt la necaz sunt cei mai crestini, sa ii vezi cum pupa mina Parintelui, cum se inchina la Sf Icoane si ce repede se transforma in cei mai buni oameni si le piere ateiala.Ba din contra chiar ei recunosc ca ateismul este un,,,,,, frumos ambalat.Sa ii vezi ce tin rinduielile si toate cele, dupa parerea mea sunt tot oameni cu frica de Dumnezeu si le vine mintea la cap.

Ps
Rog ofticosii sa mai dea cite un stupid de ajutor ca doresc sa bat un record si nu am reusit
Multumesc de intelegere

| n0matterman a răspuns (pentru Urzi23):

Esti din ce in ce mai prost, draga urzi.

| Urzi23 a răspuns (pentru n0matterman):

Uau,uau,uau cit inteligenta pe tine "domle" @arak vezi sa nu se rupa ceva in tine, Tu nu ai spus nimic.Tu esti un om vrednic de mila, care doar comentezi ca gica contra.Eu zic sa te potolesti si sa te faci om de treaba.
Banuiesc ca tu ai probleme de intelegere si ai habar sa citesti dar nu stii ce inseamna, pune pe mamata sa citeasca intrebarea si sa te lamureasca dar folosind cuvinte cit mai simple.
Ps
Vezi coane ca eu la 5 dimineata sforai si nu am timp de balmajelile tale, eu zic sa urmezi ex meu, ca uite unde ai ajuns

24 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Intrebarea este una tampita, in primul rand EU nu inseamna FAMILIE, de obicei se tine cont de confesiunea mortului, iar decizia ce vizeaza inhumarea sau incinerarea ori alte activitati legate de mortul in speta o ia familia si nu o singura persoana, poate intr-o familie sunt persoane de mai multe confesiuni religioase, ce sa faca?! O slujba pentru fiecare confesiune adoptata de membrii familiei?! Apoi, daca-s ateu, nu-mi pasa nici macar de persoana mea ce fel de ritual va avea corpul meu dupa ce mor, caci, dupa ce mori te doare-n 14 de ritualurile facute de pamanteni.

| MortemAeternum a răspuns:

De fapt il donez la o fabrica de sapun ca sa se spele lumea pe maini cu un membru al familiei mele.Va fi util chiar si dupa moarte, de ce sa irosim un sapun bun?

| Bogdanux a răspuns:

Ba crestinule, tie cand ti se rupe filmul la creieras, te apuci sa pui intrebari idioate?

| harciog a răspuns:

Ii dam drumul intr-o lada pe Siret.

| FerLin a răspuns (pentru harciog):

Ar trebui sa mentionezi ca nu e obligatoriu sa fie pe Siret, poate fi pe orice rau al tarii. Nu de alta dar o mai venii vreun ingust la minte de prin Timisoara de undeva pana pe malul Siretului sa-si arunce cenusa celor dragi.

| harciog a răspuns (pentru FerLin):

Sa vina cu trenul si sa scoata capul pe geam cu tot cu recipientul cu sfinta cenusa.

| FerLin a răspuns (pentru harciog):

LoL... "sfanta cenusa"

| Vladuthz a răspuns:

Pai cam da, cam asta se face. A murit, gata, in groapa, si altceva pentru a-l aduce inapoi nu putem face. Este ciclul vietii, unul moare, altul se naste, unul dispare, nu mai exista, altul apare, exista.

| alexandra2859 a răspuns:

Le dam foc si (depinde de gustul fiecaruia)ori ii tinem cenusa in casa ori o aruncam pe apahappy

| noktambul a răspuns:

Bai, prostalule de shippuden, cand tie ti-a murit cineva din familie, ai tai ce au facut? L-au aruncat in groapa si, gata!, au plecat?! Sau cand o fi sa moara mama ta si tac'tu' care te-au **** pe lume cam ce ritual ai face tu, interesantule de tampit ce esti?

| GothicTiamat a răspuns:

Ii ardem si le folosim cenusa la cafea. asta daca nu ii aruncam in mare. laughing))

| Shottas a răspuns:

Ii dam foc rolling on the floor Si tie la fel ca ocupi spatiu degeaba.

| MarianWLF a răspuns:

Buna astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania esti obligat sa fi inmormantat in stil crestinesc cred ca sti asta dar de ce intrebi?

| FerLin a răspuns (pentru anonim_4396):

Intreb pentru ca nu stiu si nu am auzit niciodata de asa ceva, deci nu o lua ca pe o ironie sau rautate din partea mea.
Daca tu nu esti crestin si moare cineva din familie si vrei doar sa-l ingropi pur si simplu fara preot sau alte obiceiuri crestinesti, esti impiedicat de lege sa faci asta? Adica nu e suficient doar certificatul de deces?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FerLin):

Da isi dai seama cum ar reactiona oamenii nu se poate asa ceva in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateii se cred atei dar mai degraba sunt niste ignoranti care nu accepta sa traiasca dupa anumite principii ci mai degraba dupa mintea lor infecta!

| TehAnX a răspuns:

Pentru ca ritualurile pagane, cu tamaie, cu spalat, cu flori pe piept, monede pe ochi, impartit de batiste cu banuti, impartirea colivei, turnatul vinului pe jos, acoperirea oglinzilor din casa, gaina neagra peste groapa, chiar au efect si il trimit intr-un loc imaginar crestin in care iarba e mai verde, toate sunt bune si cantam toti la harpa pe un norisor de puf. Nu?

| FerLin a răspuns (pentru TehAnX):

Ceea ce enumeri tu sunt ritualuri pagana, corect, dar nu au nimic in comun cu crestinismul. Daca tot esti impotriva crestinismului macar documenteaza-te sa stii si tu impotriva a ce esti! IMpotriva a ceea ce ai enumerat tu sunt si eu in aliatate de crestin cu exceptia tamaiei pe care o accept din respect pentru dogma crestina si nu pentru ca o consider necesara si a florilor pe care le pui (daca le pui) din respect al tau pentru omul care nu mai este, asta da l-ai respecatat intr-adevar.

| TehAnX a răspuns (pentru FerLin):

Sunt ritualuri care au loc la inmormantari religioase in Romania. Le-am numit pagane si nu crestine. Crestin era doar locul imaginar. Daca tot raspunzi impotriva mea, citeste macar cele 3 randuri cu atentie.

| FerLin a răspuns (pentru TehAnX):

Corect. Am citit in viteza si am inteles gresit. Imi cer scuze!