| Ferii a întrebat:

Cum sa conving părinții sa ma lase sa iau un enduro? Părinții mei urăsc motocicletele sport și ca toți motocicliștii sunt donatori de organe, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Salut! Intrebarea din punctul meu de vedere e cam stupida. Nu stiu de ce, dar eu daca as fi fost in locul tau, nu o puneam. As fi stiut deja ce trebuie sa fac. Dar nu-i problema. Am sa te ajut.

1. Prima data te documentezi. Daca ai voie sa mergi cu crossul prin zona x sau zona y. Care sunt consecintele, etc. Deci trebuie sa fi informat inainte sa ii convingi sa iti ia motor.

2. Dupa, mergi si le spui ca iti doresti acest lucru foarte mult, si ca vei avea grija sa nu cazi sa iti rupi ceva prin tine. Deci tu trebuie sa ii convingi de siguranta ta prima data

3. Faza ca motociclistii doneaza organe ii extraordinar de stupida. Nu am auzit in viata mea asta ceva si chiar daca ei fac asta, intr-un fel e bine. Adica ei salveaza o viata pana la urma daca doneaza un organ. Asta trebuie sa le spui si parintilor tai.

Deci tu trebuie sa ii corupi oarecum si sa te milogesti(mai pe romaneste). Stiu ca suna ciudat dar atata timp cat esti minor si nu poti produce bani trebuie sa ii rogi pe ei sa te ajute.

Daca nu vor, si in continuare cred ca motociclistii sunt nu stiu cum. Le spui ceva de genu:" mamă/tată, nu ma pot numi motociclist pentru simplu fapt ca am un motor si ma plimb si eu. Nu mi-am dedicat viata acestui lucru si nici nu am sa o fac, deci nu am cum sa ma numesc motociclist". Daca nici asa nu merge, atunci imi pare rau, tot ce ai putea sa faci e sa te superi grav pe ei si daca o sa isi dea seama de asta si o sa li se faca mila de tine, o sa iti cumpere daca nu, astepti pana cresti si iti cumperi tu unul.

Bafta!

3 răspunsuri:
| Tpufan123 a răspuns:

Salut! Despre ce ai spus. cu siguranta parintii tai nu sunt bine informati sau se joaca doar ca sa nu iti ia motocicleta, dar ii poti convinge daca chiar ai o pasiune pentru asa ceva.
Sper ca te-am ajutat!

| randomgui a răspuns:

Nu ai peste 18 ani? daca ai ce pot sa iti faca sau cum pot sa nu te lase?

| Oamdecal a răspuns:

Iti iei o geaca de piele si te apuci de fumat, sa le arati ca esti rebel.