| denisa_9503 a întrebat:

Cum sa fac sa ma impac cu fostul meu prieten am fost cu el app 2 ani de zile pot spune ca il iubesc enorm. Vb cu el in fiecare seara prin msj dar nu mai vrea sa ne impakm i am propus lucrul asta dar el a zis ca ii place de altcineva ma enerveaza faptul ca daca ma vede cu cineva se oftiksadcryingcrying

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Bate-l la cap pana la urma o sa vrea sa fie din nou cu tine

| ema69 a răspuns:

Draga mea, din moment ce vb cu tine in fiecare seara, inseamna ca inca mai simte ceva pentru tine, ceea ce e f bine.Incearca sa faci in asa fel incat sa para ca iti e indiferent. Daca spune ca ii place de altcineva, atunci nu merita sa mai suferi pentru el, ca dragoste cu sila nu se poate.Totusi cred ca e doar o ratacire a lui si ca te iubeste din moment ce ati fost impreuna 2 ani. Dai un pic de timp sa se plictiseasca de cealalta, si fa-l sa vada ce a pierdut.Iti doresc mult succes.

| Lexy ♥ a răspuns:

Nu mai vorbi cu el prin mesaje, lasa-l in pace o perioada si daca mai tine la tine te va cauta el si se va ruga de tine sa va impacati.Asa nu rezolvi nimic.

| 2122009 a răspuns:

Intr-o situatie de genul asta sunt si eu numai ca eu vreau sa pun capat relatiei de tot pentru simplul fapt ca ii place de alta, gandeste-te putin ca te vei certa zi de zi din cauza fetei aleia, o sa iti blestemi zilele daca te impaci cu el oricat l-ai iubi, crede ma ca si eu il iubesc foarte mult dar cand mi a spus ca ii place de alta m-a distrus, ne am despartit pentru ca mi a zis ca are nevoie de timp, i-am zis ca vreau doar sa il vad fericit chiar daca fericirea lui consta sa fie cu aia, cel mai bine este sa gasesti puterea aia in tine si sa nu te mai impaci cu el pentru ca baietii de genul asta chiar nu merita, dupa 2 ani de zile se trezesc asa ca s-au saturat de bine, pe bune denisa nu merita! incearca sa vezi si tu asta cum incep sa vad si eu, iti zic eu ca ei au impresia ca ne vom intoarce dar vor avea o mare surpriza. eu una am de gand sa imi caut un baiat calumea chiar daca se va oftica el, putin imi pasa, nu a stiut sa aprecieze ce are langa el, mereu a vrut si pe altele, acum poate sa aiba cate vrea happy mult succes denisa, anunta-ma si pe mine ce faci :*

| frumusica80 a răspuns:

Sunt mai multe variante insa eu ti-o spun pe cea mai draguta, care as vrea sa fie adevarata in cazul tau. Poate ca el chiar te iubeste, iar tu i-ai demonstrat de asemenea ca il iubesti mult.Probabil ca tu esti persoana care il place asa cum e cu adevarat, nu vezi doar ce este la suprafata, iar el si-a dat seama de lucrul asta si simte la fel pentru tine, dar nu are curaj sa recunoasca asta in fata prietenilor.Asta nu este un lucru placut si cred ca ar fi cazul sa aleaga... Tu, care il iubesti, sau alte chiciuri cu sentimente superficiale happy Nu fi trista, daca nu vrea sa va impacati, nu te iubeste cu adevarat, iar tu nu mai traiesti cu o iluzie. pupici pa

| crackiswack a răspuns:

1 Daca nu vrea, nu vrea
2 Din moment ce nu mai sunteti impreuna nu mai poate avea nici o pretentie de la tine, asa ca poti umbla cu cine vrei, cand vrei, pentru ca nu mai ai nici o obligatie. Daca el poate sa o faca si tu o poti face la fel de bine.

| zambetepecontrasens a răspuns:

Nu-i mai da atentie o vreme fi indiferenta cu el si iti garantez ca o sa se intoarca la tine, nu-i mai acorda atentie si nici macar priviri ...stiu ca ti-e greu dar asa va vedea ce a pierdut...cand esti in preajma lui fi mereu cu zambetul pe buze si nu-i mai da sms sau raspundei mai greu pentru ca el sa vada ca nu mai conteaza asa mult persoana lui pentru tinewinkingSper sa-ti fiu de ajutor:* Funditzzzabig grin