| Debb a întrebat:

Fostul meu prieten s-a mutat in alt oras, iar acesta a fost motivul despartirii. Se mai intoarce in vacante deoarece tatal lui a ramas aici (parintii lui sunt divortati). Inca il iubesc si mereu astept cu nerabdare sa se intoarca si atunci iesim impreuna(ca amici). Cand vorbim pe mess imi spune ca inca ma iubeste, daca se intoarce in vacanta de Pasti ar vrea sa fim din nou impreuna, ca tine enorm de mult la mine etc.
De o vreme pare putin schimbat.
Nu ma mai suna, nu mai vorbim pe mess, a venit cateva zile in oras si nu mi-a spus nimic. Am inceput sa ma bag singura in seama si sa il sun etc si imi spune mereu acelasi lucru: "Te iubesc!, Imi este dor de tine!". Acum am inceput sa tratez cu sictir aceste afirmatii mai ales ca mai nou avea la status "Anca aici" si multi de":X". Este posibil sa fie actuala prietena si sa ma fi uitat pe mine. Intrebarea mea este : De ce inca imi spune ca ma iubeste si ca sunt singura fata care nu stiu ce... desi vorbim foarte rar si fiecare discutie o deschid eu?
Recent mi-a propus sa ne impacam cand se intoarce bla bla. Faza e ca de fiecare data cand el a vrut sa fim impreuna eu am acceptat deoarece tineam mult la el.
Nu vreau sa profite de sentimentele mele. Mi-as dori sa fiu din nou cu el insa nu vreau sa creada ca sunt obsedata de el si sa ma aiba cand vrea el.
Credeti ca tine la mine sau ma...foloseste. Ar trebui sa il uit sau sa ma impac cu el in vacanta?

2 răspunsuri:
| Rockstar_9495 a răspuns:

Deci intelege ca prietenul tau are o prietena noua si iti spune TE IUBESC deoarece nu vrea sa te ranesca. P.S : Sa sti ca el vrea sa te foloseasca sa aiba 2 iubite de care una nu stiti de alta pentru ca n usunteti in acelasi oras smecher pustiu! ( ma mir ca nu l-ai dat afara in suturi deja laughing ) Fii puternica si spune-i ca daca te foloseste ne vom desparti oricum sunt sigur ca el va spune si ce imi pasa normal! Ne mai vedem daca ma iai probleme da-mi mesaj pe TPU ok?

| ImmortalQueen a răspuns:

Parerea mea e ca te foloseste. Eu cred ca are alta prietena acolo, stie ca nu poti sa afli si nah.incearca sa fie cu amandoua.Deci ar trebui sa il uiti.