| anonim_4396 a întrebat:

CUM SA FAC SA NU MA MAI SUPAR DIN ORICE SI SA NU MAI PUN NIMIC LA SUFLET?

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearc asa nu bagi in seama toate nimicurile si nu mai pune toate la suflet, incearca sa devii indiferenta.Mult noroc.

auran
| auran a răspuns:

N-ai cum, decat daca exista o doza de nesimtire care sa stii sa o cultivi.
eu nu am reusit pana acum acest lucru

| selef a răspuns:

Fa-te calugar-calugarita.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Daca poti sa tratezi totul cu indifenta este foarte bine si nesimtita, eu una nu am putut niciodata.

| idanna a răspuns:

Fa pe indiferenta dar depinde si de situatie, vezi daca merita sa pui la suflet orice, iesi din casa si petrece-ti timpul cu prietenii, familia, colegii, vizioneaza un film bun, fa-ti un hobby de care sa fii preocupata sau pur si simplu o persoana apropiata cu care sa discuti toate problemele tale si care sa te inteleaga si sa fie alaturi de tine in orice situatie. Nu te izola, nu te inchide "in tine", fa sport, plimbari in aer liber, fa-ti cunostinte si prieteni noi ...Nu pune orice la suflet mai ales daca nu e legat de persoana ta si de fam ta, sunt nimicuri care pot face mult rau daca le pui la suflet. Nu uita ca tie iti faci rau in primul rand! Bafta!

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

PANA ACU ASA ERAM SI IO.IO CRED CA CEEA CE TREBUIE SA FACI K SA NU TE MAI SUPERI DIN ORICE ESTE SA FACI P PESOANA IMPUNATOARE SI SA ITI SPUI DE FIECARE DATA OPINIA MAI ALES CAND VINE VORBA DE TINE.GANDESTE LA PERSOANELE CARE FAC ACEST LUCRU. PUNETE IN SITUATIA ALTOR PERSOANE CARE SE SUPARA REPEDE.PROBABIL CAND LE VEZI, IN GANDUL TAU ITI SPUI K AI FI REACTIONAT ALTFEL.big grin

| N538961518 a răspuns:

Pai cand o sa te lovesti de mai multe de mai multe ori automat o sa incepi sa devii indiferent/a o sa incepi sa te obisnuiesti cu toate de aici si vorba ''Nimic nu mai ma mira''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii oameni sunt mai sensibili, altii mai duri. esenta nu se poate schimba prea mult. totusi, timpul si incercarile vietii te vor "tabaci" usor. incerca sa te gandesti la adevarata gravitate a lucrurilor care te supara. apoi compara le cu dramele umane si probabil vei realiza ca nu merita sa ti distrugi neuronii pentru fleacuri. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, ca si eu incerc, si inca nu am reusit sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E tare greu. Dar ia-ti inima in dinti si incearca sa discuti de fiecare data cu persoana care te-a suparat.Chiar daca nu poti atunci ci abia a doua zi, nu te descuraja... vorbeste calm, gandeste-te bine ce te-a suparat si fara furie si emotii DISCUTA. Asa o sa te lamuresti si tu mai bine si lamuresti si persoana respectiva! Evident ca sunt foarte multi extrem de nesimtiti, dar din proprie experienta iti spun ca vorba calma face minuni.
Nu lasa niciodata lucrurile in aer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si ce te faci cand cei care te supara sunt chiar familia ta? si ca sa fiu indifirenta la ce imi spun...nu pot. ma dor foarte tare vorbele lorsad