| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai supar din orice si sa nu mai pun tot la suflet?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Gandeste-te ca aces lucru nu te ajuta la nimic.winking Incearca sa nu mai fi asa si vei avea multe de castigat.happy
Mult succes!

| DenissaDeea a răspuns:

Sa realizezi si sa iti dai seama singura ca nu iti face bine tie la sanatate, sa devi mai pasiva si mai realista, mai nepasatoare in limita puctului admis de tine succes.

| kh1ss a răspuns:

Fii indiferenta

| alexa a răspuns:

Gandeste. te k totul in viata este trecator si k ar trebui sa te bucuri de momentele de fercicre si sa treci peste momentele de tristete...stiu ca e usor de zis si mai greu de facut, dar incearca sa gandesti pozitiv sa vezi partea buna a lucrurilor. tine capul sus si lupta pentru problemele tale.lasa.i pe altii sa vorbeask si tu continuati viata k pana la urma problemele raman in urma si cu timpul si nu. ti va mai parea asa greu sa treci peste.accepta realitatea si iti va fi mai bine.asta te va ajuta si in procesul tau de maturizare...multa bafta

| bibitza a răspuns:

Pffff asa sunt si eu... sad seman cu tata ...are 50 d ani si tot sufletist estehee hee

| selef a răspuns:

Du-te la o manastire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respira, gandeste-te bine inainte sa spui orice, inainte sa te superi. E greu dar sa stii ca ajuta, si eu sunt o persoana care pune la suflet si asta nu imi face bine si cu cat inaintezi in varsta cu atat mai mult iti vei da seama de acest lucru. Gandeste-te la lucrurile frumoase din viata ta si lasa lucrurile sa treaca usor, iti vei da seama dupa, ce bine e sa nu te mai superi, enervezi din orice fleac si pentru orice om, care poate pana la urma, nici nu inseamna ceva pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca asta este felul tau de a fi...si mari schimbari nu poti face.ideea este sa te straduiesti sa te controlezi...sa-ti axezi interesul spre tine insuti si cu restul sa o lasi mai moale...mai intai tu, apoi ceilalti - cu tot ce zic si ce fac ei... da-i incolotongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Implicate in alte activitati in timp ce te gandesti la ce te-a suparat, ia-ti gandul, viata e scurta. In fond orice problema se rezolva intr-un fel sau altul, timpul nu-l mai intorci, vin altele poate mai importante care trec neobservate gandindu-te la ceva ce nu mai poti schimba.Toate trec, cu bune si cu rele.

| Lady_8039 a răspuns:

Of, cand aflii sa-mi spui si mie... Nu de suparare e vorba, nu? Ci mai mult de faptul ca lasi prea multe lucruri sa te afecteze si intr-o masura mai mare decat ar trebui… Cred ca asta intra in definitia unui om sufletist… E greu, cel putin pentru mine e, cand pun totul la suflet, dar cu timpul poti face o diferenta intre ce merita si ce nu merita sa ajunga acolo. Eu mi-am impus chestia asta si am reusit sa ajung la un oarecare echilibru tratand uneori cu o usoara indiferenta si detasare anumite lucruri care nu meritau efortul si chinul asta. Sunt convinsa ca vei reusi si tu! Numai bine iti doresc happy

| ilikemusic a răspuns:

Viata e scurta si nu trebuie sa pui suflet la toate prostiile sincer si eu am fost asa si cand ma cert cu cineva il las sa vorbeasca pur si simplu nu il bag in seama si apoi plec...fii mai pasiva gandeste-te la tine ca nu iti face bine la suflet si la sanatate...eu cand vreau sa nu pun la suflet ascult muzica hip hop... u asculti ce iti place si ia si danseaza o sa te simti mult mai bine. sau fa sport orice numai sa iti tina mintea ocupata:*:*:*:* pup ai grija de tinebig grin ca meriti

| mik33 a răspuns:

Nu baga de-seama la ce ty se spune