| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai imi fie frica de dusmani?
In trecut parintii nu au putut sa imi fie alaturi si,fiind singur, au fost diferiti batausi care s-au luat de mine..Acum aleg calea pasnica cu ei insa tot simt acea frica. Aveti vreun sfat?

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Ce vorbesti maaastraight face. Cand eram mic si eu aveam aceeasi problema, pana cand m-am dus frumos in piata, mi-am luat o bata si un pumnal si primul care s-a luat de mine i-am spart gura cu pumnalul.A fost batut atat de rau incat a avut nevoie de ambulanta sa isi revina.
Cum zice un proverb in latina, tradus"Daca vrei pace, pregateste-te de razboi".

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Simplu.Ii spui daca are sange in el sa se bate parte-n parte cu tine si daca nu are inseamna ca e un spart.Si faza este ca daca ceilalti te vad ca esti mai dur si mai cu tupeu, te vor accepta la ei in gasca.Mie asa mi s-a intamplat.

| Wøodenpints a răspuns:

Pune mâna pe o macetă sau o bâtă de baseball, şi nu se mai leagă nimeni de tine.

| Jardelin a răspuns:

Fa bani! bani multi! si dupa ce faci bani te vei apara mai usor. cu cit esti mai neinsemnat cu atit te vor respecta mai putin.

| Domiinic a răspuns:

Frate in primul rand incearca sa fii mai sigur pe tine si ca sa iti intaresti caracterul incearca un sport box lupte xanda arte martiale etc. nu pentru a iesi pe strada sa te bati sa fii mai sigur pe tine si sa stii ce poti cu adevarat.