| anonim_4396 a întrebat:

Deci simt ca nu mai suport.
Azi la scoala m-am certat cu un coleg(X). Dupa, el s-a ridicat din banca si a venit la mine ca sa ma ameninte ca imi da un pumn si nu ma mai ridic de jos. Eu m-am ridicat din banca(fiind mai inalta ca el cu 1-2 cm), exclamand de parca as fi avut vreo sansa in fata gastii lui de batausi : Haide, da-i! si uitandu-ma mai urat ca de obicei.
La care el : Mama! Asta ma bate! uitandu-se asa la mine, cu uimire si plecand din clasa, avand grija sa ma ocoleasca.

Deci, m-am saturat! Sunt cea mai inalta din clasa! Toti se dau din calea mea cand apar, drept urmare ca foarte multe fete stau mai mult cu mine, fiindca ii intimidez pe ceilalti cu inaltimea mea. Simt ca nu mai vreau sa ies din casa... tuturor celor din clasa le e oarecum frica sa se ia de mine, ce sa zic de cei mai mici. Si pe deasupra...mai sunt si slaba! Cum as putea sa imi dezvolt musculatura de la picioare? Ajutor!

2 răspunsuri:
| Ioana128373i a răspuns:

Sati linistita. Te inteleg cum e si la fel mai patesc cu colegii de clasa. Cam aceeasi poveste,eu sunt cea mai inalta din clasa si de fete se mai ia cineva iar ele vin in spatele meu ca sa le apar(sau nu stiu ce-or gandi ele). Nici colegii mei n-au curaj sa se ia de mine. Dar oricum vezi si partea buna a lucrurilor. Nu e asa rau sa fii inalta sau slaba (dimpotriva,eu as vrea sa fiu un pic mai slaba). De exemplu pe toate fetele din clasa mea le bat baietii cu bulgari iarna(nu stiu din ce motiv), numai pe mine ma lasa in pace. Daca cineva se a de mine ce coleg e pe acolo prin preajma zice ca sa ma lase ca il bat. laughingUnii pot chiar exagera ca cica ii bati. Nu baga in seama ce zic altii despre inaltimea ta. Are mai multe parti bune sa fii inalta, desopera-le. Eu n-am nicio problema cu inaltimea mea si nici tu nu ar trebui sa ai. Daca iti mai zic ceva colegii le poti zice ca mai bine inalta decat pitica. big grin Sper ca ajutat cat de cat.

| Schumpy a răspuns:

Incearca sa consumi alimente bogate in vitamine, pentru a pune putin in grautate, iar in ceea ce priveste inaltimea, bucura-te! Multe fete si-ar dori sa fie inalte, insa nu sunt, deci tu ai un avantaj pe care multi nu il au, ar trebui sa fi mandra.