| deeiutza_1841 a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca il plac?
imi fac curaj dar cand sunt langa el.
nu mai am acelasi curaj

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E de inteles. Ai putea sa nu ii vorbesti. O privire, o atingere, un zambet pot spune foarte multe. Secretul pentru o relatie frumoasa e sa comunici cu partenerul prin vorbe despre orice nebunie insa cand e vorba despre voi gesturile fac minuni. Depinde si de caracterul sau. Daca e o fire calma si prietenoasa nu prea ar fi motive pentru a te inhiba. De obicei primul pas e greu de facut. Dupa totul merge bine. Trebuie sa iti faci curaj sa faci in asa fel incat sa fii mai des prin preajma lui ori sa faci in asa fel incat sa ai nevoie de ajutorul sau, sa iesiti undeva ( chiar daca e in grup cu alti prieteni ). Important e sa fii langa el. Cand cineva iti place sunt semnale care se vad fara sa vrei.

14 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

E normal sa-ti fie teama. Cel mai bine sa nu-i spui, el se va juca cu aceasta slabiciune a ta.Intra in vorba cu el, imprieteniti-va, sau poate fa-l pe el sa te placa. Dar daca te hotarasti sa-i spui ca-l placi, el are un atuu si-ti va parea rau.happy

| Aiurita a răspuns:

Cel mai simplu e sa-i spui pe mess happy. Acolo nu poate vedea cat esti de emotionata. Sau daca nu poti sa rogi o prietena/un prieten comun sa-i spuna. Totusi cel mai bine ar fi sa cauti tu prin adancul tau curajul si sa-i spui face2facewinking

| RainDrop a răspuns:

Esti genul de "Ataac!, acum retragerea!"
Ei bine, respiri adanc, si ii spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa nu ai curaj cand esti langa el de teama ca nu va impartasi acelasi lucru cu tine. inainte sa ii spui, ca sa iti fie mai usor incearca sa te imprietenesti un pic cu el, sa flirtezi...si vezi ce iese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu ar trebui sa ii spui in fata, doar dai de inteles asta pas cu pas...incearca sa flirtezi cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma, nu te gandi sub nici o forma sa ii spui ca il placi crede-ma dupa aceea vei regreta foarte mult. daca stie stai departe de el pentru a veni el la tine deoarece departandute de el el se va apropia de tine pentru a afla care e cauza. dar nu-i spuneimprietenestete cu el lasa-l sa creada ca vrei doar sa fiti prieteni si veti incepe sa va apropiati.cu curajul majoritatea fetelor au probleme dar dc pur si simplu vorbesti despre fleacuri cu el nu ai nevoie de curaj.Iti doresc mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si cred ca cel mai bine este sa te duci la el, si cand este singur (nu este inconjurat de prieteni sau asa.) iti faci curaj si ii zici... incearca sa nu iti mai pierzi asa brusc curajul... eu asa fac. kisskiss wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal pe el sa iti spuna ca te place, si eu sunt asa ca tine dar daca nu ia-ti inima in dinti si spune-iwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am spus baiatului pe care il plac(el nu ma placea) si acum a inceput sa ma placa de cand i-am impartasit sentimentele mele. Spune-i oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt in aceeasi situatie, doar ca eu am 10 ani, si habar nu am ca sa fac! Va rog ajutati-ma!

| Heretic a răspuns:

Iti dau eu curaj de la mine. Dar dupa ce ii spui, sa mi-l dai inapoi ca imi trebuie. Sunt cam in aceeasi situatie ca si tine. big grin
Mult succes!

| Heretic a răspuns:

Iti dau eu de la mine. Dar dupa ce ii spui sa mi-l dai inapoi, pls. Imi trebuie ca sunt si eu intr-o situatie asemanatoare cu a ta.
Mult succes!winking

| mumoasa92 a răspuns:

Pai cel mai usor e pe mess eu asa am facut i-am zis pe mess asa e mai usor pentru ca nu-ti poate vedea emotile!

| andeia a răspuns:

Incearca sa-i spui direct altfel vei regreta ca mine