| Fundamentalidk a întrebat:

Cum sa ii spun iubitului ca nu mai vreau sa astept si sa ma ceara in casatorie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E penibil asa ceva, mai bine iti rogi o prietena sa bata un apropo lui sau sa il intrebe ce ganduri are cu tine cat mai subtil

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ori ii zici tu subtil ori cineva apropiat tie.

| ALGator a răspuns:

De ce nu i-ai pune intrebarea asa direct? Daca nu e capabil nici sa te auda intrebind, atunci e semn rau.
De genul:,, Costel, uite ce e. Mie mi se pare ca suntem impreuna de suficient timp ca sa ne casatorim. E convingerea mea ferma. Vreau sa stiu tu ce crezi?".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare cat ai asteptat? Poate depinde raspunsul de timpul care a trecut de cand va stiti.Sau poate deja intre voi relatia e foarte apropiata si el e multumit.De ce ar avea bataie de cap cand are tot ce-si doreste fara obligatia casatoriei? Mai bine spune-i ca vrei un copil de la el si atunci, dupa reactia lui vei intelege ce gandeste.

| Fundamentalidk explică (pentru anonim_4396):

Suntem de 3 ani impreuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fundamentalidk):

M-as bucura sa te ceara de sotie. Daca el dupa trei ani n-a facut nimic in directia asta e posibil sa nu se grabeasca. Ceva are in minte, dar daca tu, persoana cea mai apropiata lui nu poti sa-l intrebi atunci ar trebui sa intuiesti. Daca îl cunosti bine n-ai cum da greș.

| kandaraki a răspuns:

Ii scrii un sms!

| justme241 a răspuns:

Ai putea doar sa fii putin mai curajoasa sa il ceri tu... sau ii poti acorda un discurs foarte emotionant prin care il va determina sa vada ca esti aleasa si trebuie sa te ceara cat mai curând

| Zamfir_Luisa_2000 a răspuns:

Zii unei prietene sau celui mai bun prieten al lui sa bata o un apropo