| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Cum sa îi spun unei colege de la servici ca îmi place de ea?
Cand vreau sa vb cu ea parca am o retinere si nu am curaj sa îi zic nimic.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

I-a in calcul si faptul ca daca ii vei da de inteles ca iti place de ea si ea nu te place in acelasi mod ci doar amical, s-ar putea ca din acel moment lucrurile sa devina reci intre voi.
Pe de alta parte are dreptate cristian cel cu fetishuri, daca esti o persoana matura nu spui cuiva "-stii, te plac" ci ii dai se inteles, si daca chestia este mutuala si ea iti da de inteles!
Doar cand eram copii ne "ceream prietenie" baieti cu fete pentru cine isi mai aduce aminte

| MarianWLF a răspuns:

Poti actiona sau poti astepta sa iti vina curajul in timp ce ti-o sufla altcineva, in cel mai rau caz esti refuzat, in cel mai bun caz weekend-ul viitor beti cafeaua impreuna, nu e capat de lume.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varste aveti voi?

| Furnicuta000 a răspuns:

Simplu, nu ii spui!
O intrebi daca ar vrea sa iesiti undeva si o sa stie ca iti place de ea. Nu ii spui direct ca asa o sa pari disperat

| LaviniuA a răspuns:

Cum adica sa ii spui ca iti place de ea? Vrei sa faci ca pampalaii la 15 ani? big grin "imi place de tine, vreau sa fii prietena mea".
Iesiti si voi in pauza pe acolo, beti un suc, vorbiti, incerci sa o cuceresti si o sa-si dea ea seama ca o placi.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Din nume imi dau seama ca ai 44 de ani sau 43, cum e posibil ca la varsta asta incat sa-ti fie teamawinking? Ma gandesc ca la varsta asta deja ai experienta ca deja ai avut 3-4 relatii sau macar una pana acum.In orice caz eu te sfatuiesc sa te duci frumos la ea si sa o inviti la o cafea, o sa-si dea si ea seama de intentiile tale.
Ex: Buna marcela, ai vrea sa bem o cafea impreuna?, zice nu, NEXT.Stii de ce ai o retinere? Retinerea ta nu e ca ti-e frica sa vorbesti cu ea, tie ti-e frica ca 1. o sa fi refuzat si te gandesti ca o sa arati ca un prost si 2. te gandesti ca daca te refuza o sa stie toti colegii tai de servici.N-ar trebui sa gandesti asa.
In viata cand ti-e frica cel mai mult sa faci un lucru atunci fa-l.Cand simti palpitatia aia atunci FA-O.

| Eusuntingineru a răspuns:

Mai intai trebuie sa dialogati (din asta o să iasă un zembet, o privire misto). Ulterior descoperiti subiecte comune ce o sa va aduca iar fata in fata, daca si ea simte ceva. Iar de aici o plimbare, un ceai si relatia se omigenizeaza. E vorba de maturitate si alegere, vrei sau nu o relatie

| Emulatorvibrant a răspuns:

Trebuie sa iti activezi spontaneitatea si sa incerci sa fi cat mai simplu in interactiunea cu dansa, daca pana acum a existat atractie reciproca minima pe plan vizual ai mari sanse sa o agati, conteaza sa emiti o energie buna fata de ea si sa nu o gandesti ca pe un obstacol. Daca incerci si esuezi ai de castigat experienta oricum, insa daca nu incerci nu dai dovada de suficienta masculinitate fața de tine in primul rand iar sentimentul de de louser boy iti va captura subconstientul creandu-ti viitoare experiente si mai nasoale decat cea in care nu ai indraznit! happy