| asarul a întrebat:

Stiti am 14 ani si imi place de o fata care are 15 si eu sunt cam timid! Cred ca si ea ma place dar eu nu am curaj sa ii spun! Ce as putea face? Vreau cat mai multe raspunsuri! Cum as putea sa ii spun ca imi place de ea?

Răspuns Câştigător
| Denizk a răspuns:

Salut uite daca simti intr-adevar ceva pentru fata acea poti incerca urmatoarele solutii :.1) imprietenestete cu amicele iei si intreabale ce parere are acea fata despre tine ( doar dupa 3 saptamana sau - 1 luna ).2) te imprietenesti cu acea fata.3) o conduci acasa ii faci cinste cu o inghetata un suc happy o intrebi daca face sport pentru ca are corp frumos big grin.3) dupa acea fata se va indragosti de tine si te va intreba ea big grin daca nu ii lasi un bilet unei prietene de ai iei( cu care te intelegi tu cel mai bine ) si prin acel bilet ii vei spune : Te plachappy Vrei sa fim impreuna? De la : asarul, ma rog cum te cheama happy iti urez mult noroc happy Funda?big grin?

5 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

@anamaria - stiu ca sunteti visatoare si vreti baieti romantici, dar cunosc persoane care dupa momente de romantism spun doar "vai, imi place ceea ce spui" si atat, pentru ca in rest NU VOR mai mult. Si persoana de care mi-am adus aminte nu avea doar 15 ani sa spui ca e o visatoare, avea 23 (aaa, sau tocmai asta sa fie, de la o varsta parca incepi sa vezi realitatea?)
@asarul - Timiditatea se trateaza. Dar la varsta asta, tot ceea ce poti visa e o relatie de prietenie, colegialitate, tovarasie. Asa ca lasa timiditatea la o parte, nu mai baga ochii-n pamant ci priveste fata in ochi pana fuge ea de privirea ta, incearca sa vorbesti cu ea lucruri simple, ca intre prieteni (nu stii cum sa vorbesti cu o prietena? bingo! asta trebuie sa inveti mai intai, apoi relatii mai complicate). Glumeste, fa haz de necaz, incercati sa va simtiti ca niste frati (exagerez oare?), cunoaste-o bine, vezi daca va intelegeti! Cunoaste alte fete si procedeaza la fel, glume, sa fii cat mai relaxat...iar din cand in cand, daca ea/ele simt ceva pentru tine iti vor da ocazia sa mai arunci cate un apropos sau sa faci cate un gest... Daca te refuza pe x motive, arata ca stii sa faci haz de necaz, chiar cand pierzi pe plan sentimental!

| stef87 a răspuns:

@Dennyz - pentru. "1)" - cand vrei sa stii ceva, afla direct de la sursa, nu din gura lumii si nu fa lumea sa se simta "folosita";
- la "2)" sunt de aceeasi parere
- la "3)" - poate ca pentru unele conteaza mai mult gandirea, nu fizicul; nu material trebuie sa o atragi, altfel vei deveni un oarecare gagicar; nu se va indragosti hocus-pocus.
Iar chestia cu biletul, pf...cand ai ceva de spus, spune in fata, arata ca esti barbat, nu ca ai nevoie de bilete de si 10 intermediari!

| anamaria_6094 a răspuns:

Ai putea sa ii spui in fata TE IUBESC love struck

| andra_7731 a răspuns:

Nu vreau sa te desurajez dar nu cred ca va merge adica baietii se maturizeaza mai grau si fetele de 15 se uita dupa aia de 16, 17 ti-o spun din proprie experienta. daca ai fi fost tu mai mare ce era asa de greu face to face''te besk'':X

| asarul explică:

Eu sunt cam timid! Nu pot spune ca sunt urat, multe fete m-au intrebat ele pe mine dar le-am refuzat pe majoritatea dintre ele.In schimb de acea fata care are 15 ani imi place foarte mult de ea si nu stiu cum sa ii spun ca as vrea sa incep o relatie cu ea.Si sunt cam timid! Ce sfaturi imi dati?