| Mafiozi a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca o plac?
Eu am 14 ani iar ea este cu un an mai mare si este din aceeasi clasa cu mine.
Nu stiu cum sa-i spun, ma tem ca ma va lua in deridere.

Răspuns Câştigător
| Miha a răspuns:

Pai ai de ales intre ai spune direct si a fi misterios, eu zic sa alegi sa fi misterios si sa incerci sa va cunoasteti mai bine.Iti dau un exemplubig grin Te duci si o intrbi fata in fata sau pe mess asa: ''Hey! BUna, ce mai fACi?'' ea o sa zica bine, blah blah blah apoi ii o vei intreba: ''Auzi vreau sa te intreb ceva'' ea va intreba cu siguranta ''ce?'' si tu ii vei spune ''Mai bine lasa nu cred ca te intereseaza'' ea va deveni curioasa si va trage de tine ca sai pui intrebarea si asa o vei invita in oras la un suc, sau daca nu poti merge la un mall sau cafenea, mergeti in parc luativa o sticla de suc la 2 litri si savuratio in leaganebig grin In parc/mall o vei intreba daca vrea sa fie cu tinehappy
Si de atunci vei afla raspunsul, o sa mearga incearca:p
Bafta:*

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca esti in relatii bune cu ea, tu esti cel mai in masura sa iti dai sfaturi. Sunt variante, dar un lucru este foarte important: sa nu aiba prieten, daca are si tu o intrebi nu poti face decat rau.
Daca este libera nu se poate intampla nimic rau, chiar si daca nu-si doreste o relatie mai apropiata acum, asta nu va pune punct prieteniei voastre

| Demo8k a răspuns:

Pentru inceput converseaza mult cu ea si fa-o sa rada, sa se simta bine in preajma ta. Si intreab-o dupa un timp daca ei ii drag de tine. daca nu ii nici macar drag de tine, nu cred ca are rost sa mai incerci.
Eu unu asa fac.
Incearca sa nu te lauzi si sa zici ceva despre tine ce nu este adevarat, fi sincer, incearca sa intri in inima ei prin povesti.

| raluca_6947 a răspuns:

Daca esti mai apropiat de ea si va intelegeti bine parerea mea este sa ii spui fata in fata... cel putin mie una asa mi-ar placea...

| Mafiozi explică:

Si la ce teme pot vorbi cu ea ca sa nu o plictisesc si sa creada ca sunt banal?

| Mafiozi explică:

Sunt in relatii bune cu ea dar nu am curaj sa-i spun in fata. Daca nu ma va lua in serios voi pierde si relatiile de prietenie cu ea?

| mirela_8163 a răspuns:

Pai stai mai mult cu ea, fa-o sa rada, sa se simta bine in preajma ta apoi invit-o la o plimbare, nu stiu prin parc thinking si spune-i ce simti pentru ea.