| Miki_9341 a întrebat:

Cum sa il fac pe fostul gelos? care acum s-a impacat cu fosta lui prietena, pentru cele mai multe variante funda+vot

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o lasi balta, pentru ca nu prea ai sanse sa il faci gelos crede-ma, chiar daca te mai iubeste va observa gesturile pe care incerci sa le faci pentru ca el sa fie gelos si nu va fi pentru ca stie de ce faci acele lucruri.Mai bine fi nepasatoare si incearca sa iti refaci viata cu altcineva sa iti vezi de drumul tau, pentru ca pana la urma tot tu vei suferi.El nu va reactiona in nici un fel si nu cred ca o sa il impresionezi cu copilari.O sa suferi si mai tare cand ai sa vezi ca el nici nu te observa. Poate daca o sa incerci sa iti vezi de viata ta si sa il lasi in pace o sa observe cat de matura esti si o sa isi dea seama de ce a pierdut...

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...cred ca pentru faze din astea te-a si parasit...

| Ririru a răspuns:

Nu poti sa faci nimic. Sa impacat cu fosta pentru ca nu te iubeste, daca nu te iubeste, cum vrei tu sa-l faci gelos?

Realitatea cruda.

| Lovξ a răspuns:

Buna Miki.Credema ca si eu trec tot prin aceeasi problemaoh go on.eu te sfatuiesc sa il faci gelos printr-un sg mod"sa te dai la un baiat mai frumos si mai aratos decat el", chiar daca nu iti place de baiatu ala poti vb cu el si aranjati o farsa asa inj cat sa-l faci gelos.credema ca asta merge la oricine si mie mi-a merswinkingwinkingdevil

| iricool1996 a răspuns:

1.iesi cu cel mai bun prieten al lui
2. daca fosta/actuala este bi, iesi cu ea si fa poze(vezi sa nu va paraseasca pe ambele)
3.cauta sa ajungi la tv.Cine nu vrea sa fie cu o celebritate(cel mai bine fa ceva ridicol dar atragator la romanii au talent-doar un sfat-)
4. daca mai sunteti prieteni pe facebook fa-ti niste poze debusolate si fa-i o dedicatie

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Faci un bj unuia la intamplare cand e si fostul de fata. O sa fie gelos ca nu a primit si el un bj in public

| ionutz0116 a răspuns:

Incearca sa te afisezi si tu cu un alt baiat.Fa gesturi,miscari sau anumite lucruri ( pe strada,la cafenea,in discoteca etc,oriunde il vezi ) care nu le faceai cu el ( poate ca el dorea sa il tii de mana si tu nu il tineai, tine pe altu de mana acum ). Mergi intr-o anumita locatie unde el stie ca nu iti placea, acum mergi cu un baiat acolo.Incearca sa il " bati cu armele lui ".

| ByaNot4youu a răspuns:

Pai, te poti impaca si tu cu fostul. Sau sa te combini cu un tip.
Sau, te poti imbraca provocator mergand prin zona lui de strada. [sau daca sta pe strada ta, incearca sa iesi in evidenta]. sau. thinking trimite-i un mesaj [prefacandute ca din greseala iai trimis lui, ci nu unei/unui prietene/iubit. Vezi ce bagi acololaughing ] numai am alte ideithinking

| ByaNot4youu a răspuns:

Pai, te poti impaca si tu cu fostul. Sau sa te combini cu un tip.
Sau, te poti imbraca provocator mergand prin zona lui de strada. [sau daca sta pe strada ta, incearca sa iesi in evidenta]. sau. thinking trimite-i un mesaj [prefacandute ca din greseala iai trimis lui, ci nu unei/unui prietene/iubit. Vezi ce bagi acololaughing ] numai am alte ideithinking

| ByaNot4youu a răspuns:

Srry. l-am trimis de 2 ori. laughing)))

| Bictyscarry a răspuns:

In sitoatia scta sunt si deci imi pare reu nu te pot ajuta