| anonim_4396 a întrebat:

CUM sa ma descurc in viata?

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine, sa inveti pentru a te realiza ca om, in final fara un pic de noroc nu faci nimic.Pentru a te discurca in viata ai nevoie si de ajutorul parintilor care te pot sustine atat din punct de vedere moral si financiar.

| EUSIATIT a răspuns:

D aia raspunsuri multe si toate cu sfaturi. e bine sa fii alaturi de fam caci ea e cea care ti vrea bine eu sunt mihnita pentru ca copilul meu desi la m ajutat enorm acum ca sia sasit zice el jumat m, a ignora si ma umileste. tu sa nu faci asa respecta ti parintii indiferent cum suint si fii credincios si vei reusi

daniela
| daniela a răspuns:

Cu multe sperante, ganduri pozitive si multa multa rabdare

| monyk a răspuns:

Buna, ca sa te descurcin in viata, in primul rand ai nevoie de credinta in Dumnezeu si in fortele tale proprii, fi tare, lupta pentru ceea ce doresti, fi cu omenie, bun-simt, rabdare, fi alaturi de familia ta si cei dragi.

cami
| cami a răspuns:

Cum ne descurcam cu totii.
Prin perseverenta, intuitie, calm, incredere, si nu in ultimul rand dragoste happy

| Georgiana2905 a răspuns:

La fel cum au afirmat Isandra si Monyk16 la fel pot zice si eu.
Cu rabdare, incredere, credinta in tine si in Dumnnezeu vei ajunge departe.
Nu-ti uita niciodata telurile! Tine cont de ceea ce iti doresti intr-adevar de la viata si nu uita ca a fi OM e lucru mare. Totul depinde de tine. Incearca sa te descurci bine. Cu siguranta vei reusi. Si nu uita : rabdare, credinta si incredere.

| arysa a răspuns:

Sa nu-ti pese ce zic altii, sa ai ambitie, sa muncesti, sa nu-ti pierzi speranta si sa gasesti puterea sa te ridici cand viata iti da o lovitura.

| sorin a răspuns:

Sa iti atingi telurile, sa nu deranjezi pe nimeni, si viata o sa fie frumoasa.

| trisha a răspuns:

Asa cum te-ai descurcat si pana acum

| Luiza_4305 a răspuns:

Cu rabdare, credinta si incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand niciodata sa nu zici ca nu poti face ceea ce iti propui! Repeta incontinuu in gand lucrul acesta:''Pot sa o fac sunt puternic/a stiu ce vreau si voi reusi''! Sa nu dai niciodata inapoi! Mergi inainte indiferent de ceea ce va fi! Nu lasa pe nimeni sa te impiedice si nu crede in oricine! Fi tu insuti si va fi bine!

| someoneyousmile a răspuns:

Sa-ti traiesti viata si sa te bucuri de fiecare clipa ca si cum ar fi ultima..eu asa fac si pot sa spun ca sunt fericita si atunci cand am probleme pentru ca iubesc viata asa cum este eawinking

| turcud a răspuns:

Toate lucrurile sa le faci la timpul lor, sa fi foarte serios in ceea ce faci, sa stii intr-adevar ceea ce vrei, sa ai cat mai multi oameni alaturi de tine care sa te iubeasca, si cel mai important dar cel mai important ia-ti un duhovnic bun care sa-ti doftoriceasca sufletul.