| Darii987 a întrebat:

Daca sunt un baiat retras, credeti ca nu o sa ma descurc prea bine in viata?

Răspuns Câştigător
| denyzo a răspuns:

Nu-ti face probleme, nu esti singura persoana retrasa. Acum depinde si in ce situatii. Dar nu-ti face probleme, cu timpul vei reusi sa depasesti acest prag, putin cate putin. Este doar o chestiune de timp.

Fundita? happy si. daca vrei sa vorbim mai multe, da-mi Facebook-ul tau big grin

| Darii987 explică (pentru denyzo):

Nu mai am Facebook! Dar e in ordine! Mersii oricum!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din pacate cam da. Incepe cat mai poti sa citesti carti de autoeducare sau sa mergi la un psiholog sa incerci sa scapi de complexe si sa capeti mai multa incredere in tine.

| T0T a răspuns:

Nu la fel de bine ca cei care sunt deschiși și comunicativi dar te poți descurca cum trebuie și așa.

| OldSoul a răspuns:

Hei, liniste-te.
Daca acum esti retras nu inseamna ca asa vei fi toata viata.
Tu trebuie sa fructifici aceasta perioada, sa vezi cam care e situatia, sa vezi daca-ti e bine asa sau daca nu, sa vezi ce trebuie sa schimbi la tine.
Transforma aceasta perioada in care esti retras intr-o perioada de meditatie.
Daca stii sa actionezi in aceasta perioada vei avea chiar de castigat in viata.

| cristimihailov a răspuns:

Daca isi schimbi modul de abordare, devii sociabil, te vei descurca mai usor.

| FaraNumePls a răspuns:

Ba sa ști că țipi retrași în situația rele, ei se vor descurca foarte bine iar ceilalți din jurul tău se vor mira ca pana la urmă ești retras nu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum te descurci in viata depinde de inteligenta ta si multi factori din jurul tau, nu daca esti inima petrecerii sau nu. De aia depinde mai mult viata ta sociala.

| NAT0 a răspuns:

Dă'h, normal ca nu o sa te descurci. Trist, nu? Viata-i grea. :c

| vanilla80 a răspuns:

Dacă ești retras și nu spui oamenilor ceea ce te deranjează în momentul respectiv, o să ai de suferit! Dacă o să îți dea careva țeapă și nu o să fii în stare să spui „NU!" ai belit-o, nu o să te descurci să ieși din situațiile de gen, fii și tu mai deschis, ce îți este frică că vei greși dacă spui ceva? ți frică de ce vor zice restul? lasă-i că nu aia se vor bucura pentru alegerile bune făcute de către tine și nu ei vor fi triști pentru cele rele, așa e și la cuvinte