| Radeas1 a întrebat:

Cum sa ma imprietenesc cu o fata? Deci nu vreau neaparat, cum se mai intreaba "sa ii fac ceva", vreau doar cand ne intalnim sa spuna un simplu "Buna" si sa facem lucruri impreuna, de exemplu o discutie. Problema e ca am mai citit intrebari, si in majoritatea scria ca "sa vorbesc cu ea" si ca "sa ii ofer un cadou". Dar mi se pare deplasat sa o opresc pe coridorul scolii si sa ii spun, fara sa ma cunoasca "Buna!", sau sa ii duc un biletel sau o floare. E si cu 1 an, 2 mai mare ca mine. Stiu ca trebuie "sa prind" momentul" in care sa discut cu ea, dar acel moment nu prea vine de la sine. Stiu ce pasiuni are, ce culori ii plac, ce mancare ii place, ce nu suporta...Sau sa ii cer cuiva numarul ei/id-ul ei si a ii spun : "Dulceata, ne intalnim in fata blocului" nu mi se pare o idee buna. Nu e o fata foarte pretentioasa, e in acelasi timp si mai baietoasa, si mai feminina. Am mai citit un raspuns, ca sa incerc sa o "pocnesc" cand urca scarile, sa o ridic si sa o intreb daca a patit ceva...Dar mi se pare un gest cam nesimtit. Deci nu am vreo idee cum sa o fac doar o amica. Deci macar atat sa obtin. Sunt cam la prima "indragosteala" daca ii pot spune asa. Acum, ca sa imi puteti da un raspuns mai complet, eu sunt calm de felul meu, putin timid, si nu sunt genul de a ma da mare, sunt logic, mai exact, imi place sa fac totul incet si sigur. Problema e ca anul acesta (pana se termina vacanta de vara) e singura sansa de a ma mai imprieteni cu ea. Deci, sper sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Caut-o happy
Abordeaz-o incet, si incearca sa fi cat mai glumet cu ea happy Fetelor le plac baietii glumeti tongue

| Woon a răspuns:

Ai facebookul ei nu? Daca il ai i zici buna si o intrebi ce mai face, daca zice ca nu are nimic important sau i plictisita szi niste glume cand ii suparata incurajeazo sti fa chesti din astea sau daca esti mai curajos vorbeste cu ea in realitate iar daca nu zambeste-i frumos tot timpul cand se uita la tine... Funda plizz

| Elykiduuu a răspuns:

Incearca sa te interesezi de ceea ce ii place ei, apoi sa te integrezi in grupul ei de prieteni. apoi incepeti prin a iesi cu grupul, incearca sa afli mai multe despre ea, apoi invit-o sa va plimbati doar voi doi. povestiti, cu siguranta o sa simta si ea ceva pentru tine pana la urma.
Sper ca te-am ajutat. Fundita?