| Maurasc a întrebat:

Cum ar trebui sa îmi dau seama ca un băiat ma place? Cum ar trebui sa ma imprietenesc cu el? Ce sa ii spun atunci când îl vad? Ce sa discut cu el? Ps sunt băiat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Catrice a răspuns:

Evident ca la început vorbești cu el ca și atunci când ai vorbit cu un prieten. Încerci sa afli ce îl pasionează și daca va plac aceleași lucruri, ai subiect de discuție. Ieșiti undeva, faceți lucruri împreună, poate vizionați un film care va place amândurora.
Apoi cine știe, poate te va privi insistent, se va purta timid în preajma ta, îl inviti acasă la tine, vezi cum reacționează, găsești momentul potrivit, te apropii de el, ii spui ce simți, poate se ivește o relație.

| Maurasc explică (pentru Catrice):

Fain. Problema ar fi ca stam cam departe unul de altul. El merge la o biserica cu mai mulți copi, mâine se întâmplă un fel de spectacol acolo. Și voi merge și eu. Sper sa fie bine? Ms!

| Catrice a răspuns (pentru Maurasc):

Totuși, nu prea e potrivit sa începi o discuție în biserica. Invită-l la o plimbare și baga ceva gen 'te-am văzut în urare loc și ma gândeam dacă nu ai vrea sa fim prieteni.'