Întrebare recomandată | DSmiley a întrebat:

Cum sa O fac pe Persoana iubita sa Nu se plictiseasca de mine?

Răspuns Câştigător
| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Daca persoana iubita se plictiseste de tine inseamna ca exista o problema. Gandeste-te bine daca merita sa mai continuati, deoarece nu poti toata viata sa o faci sa te placa.Cred ca ar trebui sa ai o discutie cu ea, sa o intrebi daca te iubeste cu adevarat.Nu ar trebui sa faci atatea sacrificii pentru cineva care nu te merita.Eu zic sa o duci la munte sa impodobiti bradul impreuna sa va luati cadouri reciproc. Bucuriile mari vin din lucruri mici.

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Reinventeaza-te.

| OnuOnulică a răspuns:

Să nu o ignori.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ia-o de nevasta si-i va trece

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca vii intotdeauna cu ceva nou, sa iei initiativa din cand in cand, sa o mai scoti la un film, in oras cand nu se asteapta, sa ii mai faci cate o surpriza sa ii iei o cutie cu bomboane, o floare, fara sa fie vreo ocazie speciala.
Iar daca relatia este de timp indelungat, incearca sa ii propui sa faceti ceea ce faceati la inceput, gen sa iesiti la intalniri si sa uitati ca va cunoasteti de mult timp, sa mai flirtati din cand in cand, sa ii mai faci curte. Chiar daca lucrurile astea suna ciudat, ajuta, pentru ca le amintesc ambilor parteneri de cum era atmosfera la inceputul relatiei.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa nu o,,sufoci,,cu prezenta ta, sa nu dai semne de gelozie prin a-i cere sa renunte la diverse cunostinte, sa gasiti o pasiune sau un interes comun, pentru care sa colaborati, timpul petrecut impreuna sa contina si ceva constructiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să nu fii un om plictisitor și nici plictisit.
Evită să te iei prea mult după societatea care spune că: aia e normal, aia e anormal, aia e decent, aia e imoral. Fă tot ce poți ca să capeți experiență și clar o să devii și creativ, cu imaginație. Citește, ascultă, joacă-te, călătorește, fă sport, asamblează, croșetează... ce vrei tu!

Dacă te potrivești cu persoana iubită, dacă vă plăceți reciproc și mai ales, dacă aveți lucruri în comun, nu aveți cum să vă plictisiți!

Știi problema de tipul: nu avem subiecte de discuție azi și situația a devenit awkward, ne simțim intimidați și căutam orice amănunt ca să discutăm, uneori și pe tavan, ochii învârtindu-se peste tot.
Dacă ești suficient de interesat sau compatibil, o situație de genul nu are cum să apară, așa că nu îți face griji. happy

Încă ceva, nu trebuie să vă vorbiți în permanență sau să faceți mereu câte ceva. Poate aveți nevoie de un moment de liniște, câte unul de repaus, altul de singurătate și nu înseamnă că se rupe legătura pentru că ăsta e un test bun în ceea ce privește seriozitatea relației voastre și puterea sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i faci pe plac fiind tu insutihappy

| Madayna a răspuns:

Daca o iubesti si te iubeste nu trebuie sa stai intr-un stres continuu ca ea o sa se plictiseasca de tine, trebuie sa va surprindeti reciproc cu gesturi frumoase, tandre, alinturi si mici cadouri.

| Happyjump a răspuns:

Daca te Iubește nu se va plictisi niciodată dar niște glumite si cadouri nu strica niciodată.

| SimonaQs a răspuns:

Socializati foarte mult!

| CartofiorDulce a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa se plictiseasca de tine, iar daca nu te iubeste o sa se pliciseasca de tine orice ai face.Tu stai chill, totul vine de la sine.

| Marcela9Xd a răspuns:

Fii tu insati mereu!

| hackeru2 a răspuns:

Vino in fiecare zi cu ceva nou si arata-i ca o iubesti tot timpul

| rarepearls a răspuns:

Incearca sa fii intotdeauna original si sa faceti lucruri noi tongue sa nu se instaleze monotonia

| Nanee2 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai amuzant si cat mai creativ

| Nyny_Soryn_1994 a răspuns:

Fi tu insuti

| Temerar a răspuns:

Ati putea sa mergeti intr-o exursie doar voi doi