| NicolaeAnton26 a întrebat:

Cum să procedez să-mi iau gândul de la faptul că am 26 de ani și nu am avut niciodată o prietenă și cel mai probabil nu voi avea niciodată o prietenă?
Sunt conștient de faptul că nu voi avea niciodată o prietenă, dar gândul mă macină profund. Cum aș putea să scap de acest gând? La o adică sunt conștient că nu toți oamenii sfârșesc prin a se căsătorii și chiar sunt unii oameni care toată viața lor trăiesc singuri(dpdv al unei relații). Aș fi okay cu asta, dar aș vrea să nu mă mai gândesc întruna că sunt singur.
Am 26 de ani, am un salariu per total slăbuț(2300-2400 net lunar cu tot cu bonuri și bonusuri), nu sunt atrăgător, nu știu să vorbesc cu fetele într-un mod altul decât prietenește și nici nu am un fizic de invidiat. Nu am nu știu ce mașină sau nu știu ce casă și nici nu pot să mă laud cu vreun aspect particular referitor la viața mea.
Nu am ce să ofer unei fete sau nu pot oferi cât pot alți băieți să ofere(fizic și material).
Per total pot să afirm că sunt mai mult sau mai puțin un ratat. Sunt încântat de asta? nu, dar asta văd de ani de zile când mă uit în oglindă.
Pot să spun că în mare parte am acceptat ideea că voi fi singur toată viața mea, adică sunt conștient de asta; aș vrea doar să pot să și accept ideea.
Ce sfaturi îmi dați?

115 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Ma bazez pe salariile pe care le cunosc, inclusiv din Bucuresti, pentru joburi non-IT. Nevasta-mea lucra la Bit Defender. Sa nu amestecam mere cu pere. Uite, asa iti pot zice de angajati in Iasi care lucreaza pentru Xerox si nu vad mai mult de 2000 RON lunar. Full time, tech support. In 2018 am fost contactat de Aspen pentru a lucra la niste proiecte legate de filtrarea continutului social media pentru Facebook. Stii cit 5 USD/ora brut ofereau jegosii aia? Hai sa iti zic in 2019, angajati la Carefour Market, 1200 RON net. Ala e salariu jalnic. Se poate mai bine in cazul tau? Bineinteles, intotdeauna e loc de mai bine. E salariul tau jalnic? Hell, no! P.S. Apropos de cresterea ta profesionala. Eu daca lucrez cu chef si spor intr-o luna macar vreo 6 ore pe zi si ma pot focusa, cu ceva noroc (am si niste bonusuri in functie de traficul adus de continutul pe care il public) pot sa fac 3000 USD lejer-lejer. Bine, ii incasez pe firma, dar nu se duc chiar jumatate la stat, ci doar mia aia de RON la salariu, 1% impozit pe toata suma, si impozitul de pe dividende cand e sa ii scot din firma (5% parca e ala) - asta daca nu ma apuc sa imi cumpar vreun super-laptop pe firma doar ca sa nu platesc nimic la stat in plus...winking Tu daca tragi ca dementul intr-o luna, faci o p*&a, tot la salariul ala ramii. Daca ai sta singur in chirie si ai vedea ca ramii cam fara bani sau cel putin ca nu mai apuci sa pui nimic deoparte, asta ar trebui sa te motiveze un pic. Sau mai mult de un pic. Sau sa te ingroape si mai tare in depresie, depinde. Uite, eu am facut un review la niste casti de la Sennheiser. 200 EUR sunt daca e sa le cumperi, eu am avut si privilegiul sa le folosesc incepind cu vreo 2 luni inainte de lansare, articolul a avut trafic si am incasat 250 USD pentru el, iar alora de la compania de PR care se ocupa de Sennheiser le-a placut review-ul si mi-au lasat castile mie. In mod normal ar fi trebuit sa ma bucur, fiind si audiofil. Chiar daca castile nu suna pe masura pretului, atributele de baza fiind autonomia (sunt exclusiv wireless, 100 de ore autonomie, modelul e GSP 370, le gasesti la av-store la noi si pe la altii cu vreo 950 RON). Ma crezi ca nu m-am bucurat aproape deloc? Oarecum ma asteptam sa mi le lase, stiam ca facusem treaba buna cu review-ul, dar am cam ramas fara chef de viata si bucurie pentru lucrurile mici sau mai putin mici pe care le patesc. Locuitul cu parintii iti anchilozeaza simturile si mai ales tenacitatea cu care iti urmaresti idealurile - vad asta printre neamuri, nu ma refer la ai mei, ca eu am plecat de acasa de pe la 19 ani. Aveam si un amic care la fel, avea vreo 35 de ani cred cand am vorbit ultima oara si statea cu parintii, se plingea de salariu cacacios si ca e virgin. Nu era nici strimb/handicapat sau mai stiu eu ce, nici prost. Am pierdut legatura cu el, si-a schimbat numarul de telefon si prin orasul ala nu mai ajung mai deloc, si nici pe net nu il gasesc. Sper ca nu s-a sinucis si e doar suparat pe mine ca l-am luat tare de cateva ori. Eu mai incerc sa ajut oameni si lui ii ziceam de niste ani buni sa isi puna engleza la punct cum trebuie ca ii pot da eu de munca pe bani acceptabili si cu potential de crestere mult mai bun ca la munca lui de birou de doi lei pe care o facea. Ce sa zic... sintem in 2019, nu in 1980. Nimeni nu te tine acolo, ai calculator puternic, nu esti prost, ai putea sa te apuci sa faci treaba in weekend la modul serios. Uite, gaming pe YT, ca tot ziceai ca ai luat calculatorul pentru jocuri. Daca scrii (FOARTE!) competent in engleza iti pot face lipeala cu un site cu care colaborez si eu si plateste bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Nu ai similaritati cu mine, dar daca esti intravert nu prea ai alta varianta decat sa cauti in locurile in care de asemenea iti place tie sa stai, sau sa faci prieteni virtuali cu miile de prin orasul tau ca poate iti recomanda cineva o intraverta. Daca erai ambivert, era floare la ureche, treceai fugitiv prin partea de extraversie ora aia doua cat puteai sa rezisti si in timp gaseai pe cineva. Si ala e salariu bunicel dar sigur poti mai bine de atat. Eu am pornit cu ~300 lei/luna (freelancing) si am ajuns in prezent la 4500. Orice se poate.

| SitedeHaine a răspuns:

O sa ai fara dar si poate! Poate chiar acum de Craciun... cine stiee...

| xzawn17 a răspuns:

Salut,nu te mai gandii la asa ceva.Intr-o zi cu soare sau ploaia vaveni o fata potrivita pentru tine

| Marbea a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este strict vointa lui, doar nu o sa-l dau afara din casa. Nu am nevoie sa aiba grija de mine ca pot si singura, nu gandesc asa. Eu vreau sa plece, sa-si gaseasca pe cineva dar nu vrea. Dar aici nu discutam despre mine, altul era subiectul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marbea):

Da-l afara! Da, stiu ca altul era subiectul, dar mi se par de toata jena fazele astea. Am si eu cazuri prin familie...

| Marbea a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este simplu de spus si greu de facut. Asa ziceam si eu cand nu aveam copii si auzeam pe la altii cate le tolereaza, ma bateam cu pumnul in piept si le ziceam ca daca mie mi-ar face asa ii pun bagajul la usa si sa plece... daar, cand ii ai pe ai tai alta e problema, ii iubesti, nu vrei sa li se intample nimic rau. Sunt mama, nu ai tu cum intelege asta!
In final nu am decat sa ma resemnez si ce va fi sa fie asa va fi!

| NicolaeAnton26 explică (pentru SitedeHaine):

Sunt destul de șceptic în această privință. După cum le-am spus și celorlalți, nu tuturor ne este scris să fim cu cineva; poate eu sunt printre aceia.
Rămâne de văzut. Până la Crăciun nu am cum să-mi găsesc pe cineva oricum.

| adryang78 a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Nu fac troll deloc. laughing
Depinde foarte mult și de zona în care trăiești, și de orașul în care locuiești. Eu locuiesc și lucrez într-un mic orășel din Oltenia, iar cheltuielile sunt în concordanță cu asta. Să-ți mai spun una - am o rată de peste 1000 de lei, fiindcă am împrumutat din bancă acum 2 ani pentru a cumpăra un apartament.
Ca și termen de comparație, acest apartament (2 camere decomandat, etaj 2, în buricul târgului) m-a costat 10000 de euro acum 2 ani.

| Mosotti a răspuns:

Sfatu e sa-ti vezi de alte preocupari ca-s destule distractive si sa lasi obsesia asta, tu crezi ca insuratoarea e asa fericire? Doar obligatii, munca mai multa, libertate mai putine, nu scapi de gand ca automat vrei sa te iei dupa ce fac altii. Copii deci alt balamuc pe cap, atunci femeia in general ignora barbatul, nu-i mai da sex cu una cu doua, asta vrei?
Am inteles ce zici si nu te contrazic "maaa, nu e asa cum zici", daca zici ca nu ai fizic, e clar, nici nu mai conteaza restul, ca daca ai si 5000 Euro lunar in cel mai bun caz te-ar tine de fraier si nu te-ar iubi. Cand cineva arata bine, ofera singurul lucru cel mai de pret si dorit de ea, pe el insusi! In rest fac ei impreuna restul, ca si ea are tot cam 2500 salariu net, ce crezi? Si tu la fel ai cam tot atat, si multi au construit amandoi, masina, casa contractata si altele. Dar cum fara fizic nu exista iubire, aia este.

Ca si femeile cand le vad asa "vaaaai ma marit", de parca au castigat 100 de milioane euro in aur la loto, spalat, calcat, curatenie, mancare, avut grija de copil dupa munca, ce fericire e asta? Si la 55 ani si ei si ele regreta ca s-au casatorit, majoritatea. Dupa aia barbatul adica unii, incepe sa se poarte nasol, sa o tina doar de femeie in casa si aparat de sex, nu toti fac asa, dar multi, ii suporta si toanele, nervii, prostia si nesimtirea.

Nu inseamna ca esti ratat daca nu te insori. Stii ce zic barbatii dupa 50 ani cand ii intrebi de ce s-au insurat? "De prooost". Nu toti, dar foarte multi. Si ele la fel "daca as fi avut mintea de acum nu m-as mai marita". Si daca un om e ratat din alte motive, nu e vinovat, a avut el ceva de a ajuns asa, ca in mod normal automat nu ajunge ratat. Ratat esti daca furi, omori, violezi, iti distrugi viata stand la parnaie plus fapte urate pe constiinta, daca te iei la bataie aiurea, daca nu stii sa te comporti cu oamenii.

| Mosotti a răspuns (pentru Raducons):

Daca n-are fizic nu e placut nici la 15, nici 26, nici 40 sau 46 ori 55, cel mult e luat asa sa fie folosit sau de una care nu a gasit altul mai bun si casuna sa se marite musai. Eu am luat ca zice corect, daca nu zice, e treaba lui adica ca ar avea fizic dar i se pare lui.

| Mosotti a răspuns (pentru danbnz):

Un om care e masculin, e automat si are atitudine din aia, asta nu se invata ca pare penibil daca nu vine natural din el. De exemplu o fata daca place pe unu si ala zice glume si altele, ei ii place, daca e unu care nu ii place zice "a venit si penibilul ala sa ma vrajeasca cu niste glume de doi lei, de om prost".

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, dar trebuie sa ii intre in cap ca nu e ratat doar din cauza asta. Zambesc putin, se considera ratat ca nu se baga in belele de fapt. Da, la inceput e frumos, dragoste aia, sex, simpatia, dupa aia nu mai e asa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Flavio Briatore de exemplu. Mosneag scofilcit, si a f*&t bunaciuni care aveau bani purcoi cit sa nu aiba nevoie sa fie cu el doar pentru asta. https://www.news.com.au/......725c231d4b

| Marbea a răspuns:

Uite un articol al unui psihoterapeut.
„Da, depresia de sarbatori este o forma de depresie ce are legatura cu bilantul propriei vieti, propriilor realizari. Aceasta poate avea doua forme. Una invatata in trecutul mai apropiat sau mai indepartat. Alta poate avea legatura cu o trauma grava, petrecuta de curand.
Daca balanta este pozitiva si totusi esti depresiv, inseamna ca depresia este mostenita si trebuie sa te intorci putin in trecut pentru a rescrie un pic din modul in care ai fost invatat sa iti vezi sau sa iti traiesti viata. Uneori, poti ajunge la concluzia ca, oricat de multe ai realizat, oricat te-ai chinuit sau ai fost apreciat, nu ai reusit niciodata se te bucuri de viata. Oare de ce? In psihoterapie vorbim de depresia invatata. Cu alte cuvinte, ai avut in preajma, copil fiind sau putin mai tarziu, persoane depresive. Care, constiente sau nu de problema lor, ti-au creat o matrice prin care vezi viata.
Aceasta functioneaza ca o pereche de ochelari ce nu te lasa sa vezi bucuria, dragostea, satisfactia sau frumusetea din jurul tau. Ajutat un pic sau mai mult de un specialist, poti corecta dioptriile sau poti renunta cu totul la acesti ochelari imaginari. Scapat de ei, te poti simti asa cum poate nu ai sperat niciodata, implinit si bucuros, increzator in ziua de maine.
Daca balanta este insa negativa, o drama cum ar putea fi: un divort, o relatie esuata, boala unei persoane dragi, sau un viciu exacerbat cum ar fi alcoolismul, iti poate influenta in mod dramatic echilibrul, stima de sine sau increderea in faptul ca te vei putea bucura de viitor. Din nou, si in aceasta varianta, nevoia unui specialist se face visceral simtita, indiferent daca vorbim de un medic, psihoterapeut, psihiatru, mentor, preot. Oricare cale pe care te indruma sufletul poate fi calea spre a redescoperi placerea de a-ti trai viata.
Am vorbit intr-un mod simplu in acest articol, am incercat sa ajung la esenta. Pentru ca imi este cunoscut faptul ca oamenii din ziua de azi citesc totul pe diagonala. Cauta solutii printre randuri, vor magie, vor schimbari fantastice, cu eforturi mici. Insa dezamagirile vor fi crunte. Pentru ca viata este ca o opera de arta. Un pic de culoare aici, mai multa acolo, o linie trasata cu grija, un fond ce se pierde in eter creeaza tabloul propriei vieti. Ce nu are cum sa fie simplu pentru ca ingredientele sunt multe si personalizate.
Depresia este despre traume, dezamagiri, momente in care crezi ca nimic nu mai are sens, suferinta, asteptare ce se tot amana, frica, neputinta, furie, ura, teama, grija, iubire, speranta, magie. Acestea sunt ingredientele. Reteta tine de fiecare. Pentru ca modul alchimic in care pot fi amestecate acestea poate crea mii de variante. Unele mai bune, altele doar de moment.
Insa depresia poate fi depasita, uitata, invinsa. Trebuie doar sa iti recunosti neputinta si sa vrei sa o schimbi. Calea iti va veni in minte sau in suflet, cu siguranta."

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Aia e irelevant, conteaza sa fi atractiv ca om simplu, sa ai suflet si ceva prin cap, nu conteaza ce fac milionarii care-s exceptii, si altii de genul. Nu da exemplu de oameni de afaceri, la astia e totul mai atipic, ori avea el mai multi bani ca ele, sau chiar la fel, ce dracu, cine tanar sta cu un din ala pe bune? Fi serios. Si daca avea bani ea, doar nu e proasta sa nu mai ia si de la ala. Da exemplu de un om simplu ca noi care nu are decat un salariu mediu. Si oricum tot nu ar conta, conteaza persoana celui de aici. Nu putem generaliza.

| NicolaeAnton26 explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate în legătură cu aspectul fizic care contează foarte mult! nu contează în proporție de 100%, evident, dar undeva la 40-50% ajunge.

| shu7e a răspuns:

107 raspunsuri... in mod clar nu am sa le citesc pe toate.
Un lucru inainte sa inchid pagina. Lasa ganditul, iesi afara, mergi intr-un loc public si mergi la cea mai tare tipa care e singura. NU TE MAI GANDI ATAT, NU MAI ANALIZA SI RASANALIZA. DUTE si intreab-o de sanatate. Spune-i ca iti place de. cum are parul, geanta, sosetele (ce vrei tu) si ca daca e posibil ai avea nevoie de putin ajutor din partea ei (in general oamenii sunt mai mult decat ok sa ajute). Explicai cat de paralel esti cu moda si mai ales la fizicul tau de invidiat habar n-ai cum si ce sa potrivesti ca in reviste nu dau sfaturi pentru asa fizic (umorul intotdeauna ajuta iar umorul pe seama ta denota o oarecare maturitate). Spune-i ca esti dispus sa platesti pentru consultatia primita insa sa tina cont ca venitul tau la moment este la acelasi nivel cu gusturile in moda si increderea in sine.
Asta e doar o idee tu poti merge si spune orice. Daca e de acord sa iesiti sau sa va intalniti bine daca nu o iei de la capat. Si daca nu iese mergi la cea mai tare tipa (singura) macar si oblicatoriu 1 data pe saptamana fara nici o scuza, fara nici o exceptie, fara a gandi, analiza si iar analiza.
JUST DO IT

| Mosotti a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Conteaza 80 %, dupa asta facem selectia toti, si in functie de asta vrem sa aflam si ce mai are omul ala sau nu, deci celelalte calitati. Ne atrage fizic, continuam si vedem ce are si ce n-are, si din doi sau doua care arata atractiv pentru noi, alegem evident pe ala care are si din celelalte calitati, ca nu poti face relatie serioasa doar pe frumusete, asta e clar, am zis, fizicul e proba eliminatorie dar NU ajunge. Ajunge doar pentru aventuri, insa daca fizic nu e, nu mai conteaza restul.

Nu uita ca multi si multe cu fizic misto sunt acceptati si daca au caractere proaste, asta spune multe. Aveam noi o prietena de familie care statea cu unu care nu muncea, zic toti "maamaa, dar altul nu gasesti? Ce dracu stai cu asta? Uite ti-am prezentat baieti cuminti, cu carte, cu job bun (figuri de tocilari de fapt)" si ea zice "ma atrage si e asa dulce ca nu ma deranjeaza asa", si nici nu se purta stralucit. Ea se simtea bine asa, a zis "din mom ce stau imi e bine, daca nu imi era, nu mai stateam". Dar se intelegeau ei cat de cat, asta clar.

| Mosotti a răspuns (pentru shu7e):

Tu ai impresia ca el nu stie ce i-ai zis? Si nu a facut? Bine, tu ai spus foarte bine, intentia e de apreciat. Daca e cum zice el ca n-are fizic (daca nu o fi asa si deformeaza realitatea, si deci are probleme de comportament si socializare, asta nu mai stiu, eu iau ca si corect ce se spune aici in general), degeaba te duci oriunde ca e tot aia, e ca si cum nu stii sa faci nimic dar te duci la 50 de firme de IT, nu te ia nici una.

Daca nu e sociabil, retras, teama de socializare, probleme de comportament, dar are fizic cat de cat, sa aplice ce spui tu. Eu in general nu comentez alt caz decat cel prezentat de initiatori, consider ca stie ce spune un initiator.

| shu7e a răspuns (pentru Mosotti):

Habar n-am ce stie si ce nu, ce a facut sau nu. Si nu l-am trimis la cea mai tare tipa sa-si faca si gagica ca sansele sunt mici ci doar sa iasa din tiparele de gandire actuale.
Daca era borba sa mearga la un job in it nu i-as fi spus sa mearga sa caute de lucru dar sa mearga sa caute ucenicie (depinde si de varsta si alte cateva).
Pe viitor ti-as sugera sa aplici ce spui si sa comentezi doar celui care a initiat discutia. Daca nu esti de acord c a spus unul sau altul ii poti raspunde tot celui care a initiat citand din raspunsul cu care nu esti de acord si argumentand de ce nu esti de acord.
O zi minunata sa ai

| NicolaeAnton26 explică (pentru shu7e):

E ușor de spus... totul pare ușor când îl spui. Nu el a fel în viața reală. Oricum, după cum spune Mosotti. neavând fizic nu are rost să încerc. Sunt urât, frate... n-o să mă vrea nici d****

| shu7e a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Overthinking
"neavând fizic nu are rost să încerc. Sunt urât, frate... n-o să mă vrea nici d****"
Dupa cum spuneam lasa ganditul. O sa-ti tremure picioarele, o sa-ti bata inima ca si cum esti in cadere libera din avion, ai sa ai mainenile ude si spatele la fel. Nu conteaza. MERGI si fa asta. Lasa scuzele ca nu te ajuta. Daca vrei scuze trebuia sa precizezi asta in intrebare. Daca vrei solutii... asta e una din multe.
Dar daca faci ce ai facut pana acum, iti [plangi de mila, nu te vezi facand asta, nu esti tu asta, e imposibil pentru tine sa ai asa o gagica si mai stiu eu ce ai sa ai ce ai si pana acum si peste X ani ai sa fii pe aici cu aceeasi intrebare.
Si tine minte. Scopul nu e ca cea mai "tare" fata sa fie prietena ta. Scopul e sa prinzi tu curaj, sa iesi din gadirea asta pagguboasa si sa te convingi ca oricat de "urat" ai fi tu nu conteaza asa mult pe cat conteaza atitudinea si ce spui cand deshizi gura (acum sper ca n-ai sa-i zici de Descartes daca o abordezi in bar)
Daca o faci sau nu e treaba si decizia ta. Nu va fi usor sa schimbi un comportament impamantenit de ani si ani de zile dar nici imposibil

| Dalmore a răspuns:

Dacă nu ai ambiție să te ridici de la nivelul de ratat, nimeni nu te poate ajuta.

| Mosotti a răspuns (pentru shu7e):

Poti raspunde oricui, de aia exista functia de a raspunde oricui, altfel nu puteai raspunde dedicat, asa ca aia este, chiar de aia a fost si implementata. Putem sa spunem daca nu suntem de acord si unul altuia, ca din asta trage si initiatorul concluzii, de aia e democratie si discutie libera. Vede n pareri si intre ceilalti si alege ce crede el. Eu am zis care e treaba, daca are erori de gandire si altele, am spus, ai tu dreptate, deci am fost de acord cu tine daca e al doilea caz, dar el stie in ce caz se afla insa. Tu ai pus problema ca nu zice realul, eu am luat ca real ce zice presupunand ca stie ce zice totusi. Insa posibil sa nu fi zis realul, nu neg. Am argumentat si ieri si acum de ce am zis ce am zis.
Si f bine ca zicem unul altuia asa, dar si initiatorului, ca mai invatam unul de la altul, daca toti gandeam la fel, era naspa.

Majoritatea oamenilor dar si psihologi iau din start in cazul de fata de ex la o adica, ca initiatorul nu zice adevarul dar nu ca minte, ca nici el nu isi da seama ca problema nu e aia care o spune. Insa eu n-as baga mana in foc ca nu e adevarul ce spune. Omul in primul rand sustine ca nu are fizic. In general daca ai fizic restul conteaza uneori mai putin, se trece mai usor peste astea de catre partenera.
Asa "schimba mentalitatea, fa aia, fa aia", e spus din afara fara a fi nici o secunda in pielea initiatorului, fara sa se stie psihismul lui, fara sa se stie trairile lui, rational si el stie ce ziceti voi, dar cand e conflict intre ratiune si trairi, nu e asa simplu, eu am studiat mult psihologia evolutionista, natura umana, psihologia, plus ca am trecut si eu prin ce trece el, si cunosc cam ce simte.
Stiu ca multi nu vor sa spuna adevarul sa nu supere, dar asta nu ajuta, ca omul e mirat mereu si va ramane mirat mereu, iar asta il macina mereu. Altii nu stiu adevarul, toti ignora fizicul desi si ei insisi tot dupa asta fac selectia si la femei si la barbati, culmea, ii doare la basca de mentalitatea si nu stiu ce al potentialului partener daca nu atrage, chiar zice "lasa ca o sa fie bine, sunt alaturi de tine si o sa mai scapi de timiditate, de antisociabilitate, nu e problema, important e sa ne intelegem".

Sa va dau exemplul meu concret, am fost placut de multi homsexuali, eu am vb frumos cu ei, ii inteleg, le-am zis ca nu sunt asa, dar am aflat chestii, Eu mi-am pus chestiile negative pe tava tocmai sa vad cum reactioneaza, am zis "sunt mai feminin, mai sensibil, mai rasfatat, nu am asa curaj, am o gandire mai ciudata, nu am vrajeala in mine, nu-s asa sigur pe mine si bazat, cand ma duc la mega image probez chiflele sa fie din alea calde, sa nu cumva sa fie de acum 7 ore sa fie putinel mai neproaspete, nu mananc orice, la munca fizica nu-s bun", raspuns "lasa ca e okey, nu e problema man, arati f bine, vad ca esti om inteligent, ai caracter, atat ma intereseaza, esti f okey, toti avem pe ale noastre". Si asta fie pentru relatie fie pentru sex simplu, nu conteaza. Cam asa sta treaba! Si o femeie face la fel daca place mult pe acela.
Si apoi am zis "si daca nu aratam bine?", raspuns "nici nu am mai fi discutat acum". Ca ei dupa poza ma apelau, poza verificata de site ca reala. Si asa faceau femeile cu amicul meu alfa si cu multi alfa pe care ii stiam adica prietenii lui.
E cam clar zic eu.