| SilentRain a întrebat:

Cum sa refuz un baiat fara sa ii avariez sentimentele?
Nu ma pricep la rahaturi sentimentale,si replica aia tampita -"Hai sa fim doar prieteni "-, e singura pe care o stiu laughing)
*Funda *

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns:

Nu moare de la un refuz direct.
,, Sorry, dar nu sunt interesata.''

| Elena9328 a răspuns:

Am de învățat pentru școala, îmi pare rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca esti lesby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi "avariezi" sentimentele și mai mult dacă continui să-i dai speranțe.Ai putea să-i zici, pur și simplu.Nu cred că va sări în fața unui autobuz.Sau dacă o va face, înseamnă că oricum n-ai pierdut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui in fatã,, Dacã nu ai un Ferrari si o bunaciune care sa ma facã geloasa" pa.

| unvecin a răspuns:

Dacă n-ați fost prieteni apropiați e suficient să-i spui că nu simți ceva special pentru el.

Dacă ați avut o poveste și vrei să-l avariezi de tot: spune-i orice dar ascunde-i motivul real. În funcție de cât de mult a ținut la tine o să petreacă un număr de zile încercând să dezlege ghicitoarea și apoi restul zilelor încercând s-o ocolească. Dar nu asta vrei, deci...

Spune-i că din punctul tău de vedere nu vă potriviți, nu poți să-ți (mai) imaginezi un viitor împreună și dacă are disponibilitatea necesară îi spui și care sunt chestiile la care te-ai blocat. (Formulările preferabil să fie de forma: „Pe mine mă doare când..." (prezinți chestii de pe teritoriul tău fără să-l învinovățești pe cât posibil) decât „Tu ești așa și așa..."). Iar la final: Ți-am spus toate astea pentru că țin la tine ca om și nu vreau să-ți pierzi timpul încercând să ghicești ce anume n-a funcționat. Mă aștept că feedback-ul meu îți va folosi pe viitor în alte relații. Succes!

| Mosic_Adrian_1994 a răspuns:

Pune-l pe avarii

| Razvan_Bijan_1999 a răspuns:

A dat cu mucii-n fasole

| Bulina23583727292 a răspuns:

Eu cred ca o idee este sa raresti intrevederile cu el si sa te dai tot timpul ocupata ( asta daca nu vrei sa fii directa si sa ii avariezi sentimentele)