| DomnishoaraTPU a întrebat:

Cum sa scap de problemele jenante care parca mi se intampla zilnic?!
Ba sparg ceva, ba zic ceva gresit, ba fac o gafa ba trag un vant sau stranut (va rog nu radeti).
Nu ca le-am facut eu neaparat sunt doar niste exemple...
Oricum as dori niste sfaturi ca sa ies
din astfel de belele si sa trec peste astfel de momente fara sa ma mai rada tot "targul".
Va rog dati-mi raspunsuri serioase caci chiar am nevoie de mareeee ajutor!
Dau si binecunoscuta fundita.
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi.

Răspuns Câştigător
| IubitoareaDePudeli2000 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti jenata. Astea se intampla oricui. Trebuie sa fii tu insati, sa incerci sa te abtii la unele lucruri(stii bine la ce ma refer). Incerca sa gandesti de 100 de ori inainte sa faci ceva. Orice om greseste, iar din greseli invatam! Simte-te libera si nu tine in tine lucruri care te jeneaza: ori descarca-te(plangi, asculta muzica, deseneaza sau fa o pasiune a ta) ori zi-le prietenilor apropiati sau familiei. Ei o sa te ajute mai mult decat noi!

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe mine ma umfla rasu cand fac chestii de genu, ori ma inrosesc asa de dulce incat zici ca is dezbracat. Oricum, ori ma blochez, inghet(asta foarte rar si arat foarte funny) Ori aplic o privire gen killer blushing laughing

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa gandesti dinainte ce faci si sa nu te mai grabesti. Asa scapi de spart, gafe si greseli.

| danay72 a răspuns:

Aceste situatii se pot intampla oricui.Important e sa razi atunci cand ti se intampla si asa nu te vei mai simti prost.

| Vvistula a răspuns:

Sunt lucruri normal, care i se inamtpla oricui, cu timpul o sa treci peste, cel mai important e sa ai o atitudine pozitiva tot timpul si o sa fie din ce in e mai bine.

| Biancutzika a răspuns:

Gandeste de 2 ori inainte de a face ceva. E simplu.

| archer888 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti si sa nu te temi ca o sa mai gafezi..bafta!