| Cosmin3926 a întrebat:

Cum se numesc persoanele acelea care mereu spun ca sunt urate si cred ca tarie ca sunt urate?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde,sunt cu adevarat urate sau au o obisesie compulsiva si repeta non stop asta, de parca cuiva i ar pasa, multi ar spune eeeeeeeee nu conteaza fizicul mai ingrasate 100 de kg, poate te taie maicata in locul porcului de craciun

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Urâte.winking

| Frank51 a răspuns:

Nu exista o definitie.

| SilentRain a răspuns:

Persoane cu stimă de sine scazuta

| Bondarel99 a răspuns:

Pai exista o tulburare care te face sa te vezi foarte urat, se numeste body dysmorphia sau ceva de genul, e foarte rara si nu cred ca e cazul tuturor care se cred urati, dar cei afectati de aceasta tulburare se cred chiar odiosi si nici nu voi sa iasa afara din casa uneori din cauza asta.

| Hammurabi a răspuns (pentru Bondarel99):

Hmm... body dysmorphia. E bună informația.
O adaug la lista de motive, pentru atunci când vreau să lenevesc, și n-am chef să mă frece nimeni cu "hai la o bere". laughing))))

| MentulaMagna a răspuns:

Neîncrezătoare

| RoxanaaIvona a răspuns:

Acele persoane care se considera a fi urate, sunt niste oameni care nu au incredere in propria persoana! Ei trebuie sa lucreze la acest aspect! Atitudinea este foarte importanta! Din punctul meu de vedere, un om frumos, este un om care se simte bine in pielea lui, indiferent de cum arata si ce,, defecte'' fizice are! Majoritatea dintre noi, ne judecam foarte aspru la aspectul fizic! Pacat! Cei din jurul nostru, ne percep acele,, defecte'', ca fiind niste calitati...iar noi, nici macar nu ne dam seama! happy