| KM3 a întrebat:

Persoanele cu cosuri pe fata par urate?

11 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

"Cosurile sunt insemnele frumusetii"

Kurt Cobain

| LoveSleep a răspuns:

Nu, n-am avut treabă niciodată cu asta.
O să treacă, oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, chiar nu par. Pana la urma, dispar cosurile. Si cred ca cel mai mult contează frumusetea interioara, dar da, si cea exterioara. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deloc oricum o sa treaca tongue

| frostxtq a răspuns:

Nicio persoana nu merita catalogata ca urat/a. Insa, exista fete care sunt atat de obsedate de cosuri incat pun foarte mult fond de ten pe ele si arata urat, artificial. La fel si in cazul baietilor, le storc si pe urma apar mai multe.
Sa stii ca e o diferenta intre cosuri, care le are orice adolescent si acnee, care este o dereglare hormonala. Acneea este mult mai urata, se extinde pe toata fata si chiar arata urat din pacate, insa pentru toate exista tratament.

| AnarchyUK a răspuns:

Dacă persoana respectivă se va uita în oglindă, datorită ideilor sociale greșit construite despre frumusețe și mai ales dacă se întâmplă să fie un adolescent, în mintea sa pot apărea gânduri de genul: „am prea multe coșuri", „am sprâncenele prea ridicate", „am nasul mare", ș.a.m.d.
Bineînțeles, acea persoană trebuie să fie conștientă că nu este și nu va putea fi vreodată perfectă. Există părți bune și părți mai puțin bune. Așa este la fiecare persoană, nu e un caz special, nu vei întâlni omul cu o înfățișare de vis, fără mici defecte. De aceea, persoana aceea trebuie să se gândească și la lucrurile bune pe care le are. Să se concentreze pe ele. Și să se gândească la faptul că unii oameni au o altă părere despre frumusețe și indiferent ce faci, unii te vor considera frumoasă, alții nu. Cu sau fără coșuri (care de asemenea, ca un adaos, dispar în timp). Așadar, acea persoană trebuie să-și alunge gândurile rele despre ea, grijile despre ceea ce colegii și prietenii vor crede despre aceasta și să fie ea, fericită așa cum e.

| nopnopnop a răspuns:

Nu neaparat. Depinde in ochii cui. Daca cineva chiar iti este prieten sau te iubeste, fi sigura ca nu esti urat/a in ochii ei/lui. Totusi, cosurile vor disparea la un timp, deci nu-ti fa probleme.

| WittyWy a răspuns:

Oribile

| BajatuS3mpatek a răspuns:

Oribile

| MskDesign a răspuns (pentru BajatuS3mpatek):

Sa presupun ca tu esti Don Juan mai Bajat Sempatec, ca sa dai un asemenea raspuns.
laughing Esti penibil.

| KM3 explică (pentru MskDesign):

laughing