| Constantin4 a întrebat:

Cum si ce sa vorbestc cu o fata la telefon, de care imi place si o cunosc cat de cat bine? happy Poate imi da.ti niste exemple de dialoguri sau niste sfaturi si niste idei de discutie cu o fata (de care imi place si o cunosc bine) Va rog ajutati.ma! happy Dau funda celui mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Constantin, dragul meu, eu cred că n-ar trebui să te grăbești și să forțezi și ar fi mai indicat să lași lucrurile să decurgă de la sine. Va veni un moment când amândoi vă veți dori acel sărut și totul va decurge firesc și natural.
Cucerește-i sufletul mai întâi, iar la apropiere fizică veți ajunge pornind de acolo, în timp. Nu te grăbi!

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Constantin, cum ți-am mai spus, trebuie să improvizezi. Nimic nu e mai apăsător decât o discuție forțată și robotizată, cu replici standard luate de pe net. O să fie stânjenitor pentru amândoi.

Dacă este o fată de care îți place, probabil știi deja care sunt subiectele ei preferate. Pornește de acolo, condimentează cu glume și complimente și o să fie bine!

Lasă emoțiile deoparte, relaxează-te și încearcă să fii tu!

| Constantin4 explică (pentru NOname):

Da! Ieri am iesit cu ea la un suc si i.am dus un pisoi pentru ca mai inainte, ea mi.a povestit ca a avut niste pisoi si i.a calcat o masina happy Si i.am dus si un trandafirhappy Intalnirea a decurs cat de cat bine, am vorbit despre excursii, despre ea, despre cum ne.am intalnit, despre cum au aflat parinti nostri despre ea, in cazul ei despre mine? Si tot asa, dar la sfarsitul intalnirei, am iesit afara, si doar ne.am salutat:,, Pa!" imi spune ea, iar eu m.am indus in eroare si am spus,, Pa" si am plecat. Crezi ca trebuia sa o sarut? happy
Ne.am programat si a doua intalnire, dar nu mai stiu ce sa fac la sfarsit....sa o sarut? ......sa nu o sarut? Tu ce spui? Poate imi dai niste faze prin care pot sa ajung la acel sarut happy Mersi anticipathappy

| Constantin4 explică (pentru NOname):

Mersi! happy O zi bunahappy Daca mai am nelamuriri pot sa te contactez? happy

| NOname a răspuns (pentru Constantin4):

Da, desigur. Mă poți contacta printr-un mesaj.

| victorr_3274 a răspuns (pentru Constantin4):

Poti sa o pupi pe obraz cand va intalniti de salutare si apoi sa o pupi iar la plecare tot pe obraz. E putin, dar e un inceput, cred ca iti va da mai multa incredere in tine sa poti face mai multe mai tarziu cu ea.

| NOname a răspuns (pentru Constantin4):

Constantin, dragul meu, eu cred că n-ar trebui să te grăbești și să forțezi și ar fi mai indicat să lași lucrurile să decurgă de la sine. Va veni un moment când amândoi vă veți dori acel sărut și totul va decurge firesc și natural.
Cucerește-i sufletul mai întâi, iar la apropiere fizică veți ajunge pornind de acolo, în timp. Nu te grăbi!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Suna telefonul...
ea raspune:
EA alo?
TU Pot sa-ti dau o palma la fund?
si in final ce o fi o filaughing)

____________________________
asa acum sa sarim gluma deci daca-ti place de o fata converseaza cu ea in realitate nu la PC, telefon etc...tongue

| Antonica a răspuns:

Despre vedetele ei preferate, carti citite recent, vise, filme vazute recent, barfe, haine, cadouri...etc.lucruri de fete! pe mine sigur m-ar cuceri un baiat daca ar vorbi despre subiectele astea cu mine

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

Trebuie sa fi un baiat prea cretin sa te injosesti asa de multlaughingauzi la tine sa vorbeasca despre haide, barfe, VISE!? ce dracu, tu mai vrei putin si vrei sa purtam si poșetalaughing))

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Date naibii!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

laughing...hai ca deja te-am cuceritlaughing

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Pe mata!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

Eu dupa ce bag melodia asta fermec femeile:
http://www.youtube.com/watch?v=pruYLmuEbjg
:)))) ia ascult-o sa vezi cum sari la mine in brațe:))

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Fii serios!

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Fii serios!

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Pe tine n-ar sari nici o baba!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

Te iubesc, te doresc...du-te dracu ca glumesclaughing

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

De unde sti tu?laughing...stii cum arat in realitate?

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Date pe tine si pe mata! laughing

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

Deja cred ca esti in calduri, nu tie ud tricoul?tongue

| Antonica a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Date naibii! mata e in caldurii

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Antonica):

Mama cu tata
iar tu cu minelaughing

| victorr_3274 a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Saraca cred ca nici ciclu nu are si tu-i zici de astea laughing

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru victorr_3274):

Rusine mielaughing

| Antonica a răspuns (pentru victorr_3274):

Ba da, am 19 ani, HELLO!

| victorr_3274 a răspuns (pentru Antonica):

La cum vorbesti, pari un copil mic si rasfatat.