| rtrmh a întrebat:

Cum trebuie ca sa te comporti cu o fata ca sa se indragosteasca mai tare... dati-mi va rog niste sfaturi astept mersi)))))))

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o suvita din parul ei, opui in buzunarul unui mort, si spui; cum nu se intoarce mortul de la groapa, asa sa nu se intoarca,[spui numele fetei], de catre mine.si nu mai scapi de ea decat cand moartea va va desparti.la mine nu a mers. poate merge la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns:

Buna! Fii tandru si romantic cu ea, fa gesturi dragute, invit-o la un suc sau la o plimbare in parc. Cumpara bilete la un film din genul vostru preferat si meregti impreuna, iesiti des amandoi si faceti lucruri care va plac mandurora. Sarut-o des si pasional, ia-o in brate cand ese asteapat a mai putin, ai grija de ea, sustine-o in ceea ce facefii langa ea cand are nevoie de tine,, asculta-i probelemele si fii atent la dorintele ei si incearca sa i le indeplinesti daca acest lucru e posibil. Fii simpatic si lumet cand esti companai aei, fa-o sa rada si sa se simta bine cu tine. Fetele adora baietii simpatici si care fac glume bune, insa niciodata nu glumi pe seama ei sau nu bate appropoyuri catre ar face-o sa se simta prost. Ai putea sa-i cumperi din cand incand cate o floare sau un mic dar, surprinde-o cu un mesaj romantic de noapte-buna sau buna-dimineata sau cu un telefon cand se astepata mai putin fara un alt motiv, ci doar ca sa-i spui ca o iubesti si t-e dor de ea. dar cel mai important, fii tu insuti pentrui ca mai apoi sa nu descopere ca ai incercat sa pari altul decat esti si sa fie dezamagita de tine, cel din realitate. Va dorescv multa fericirer si iubire!

| rtrmh explică (pentru Euletitia):

Multumesc tie si la ceilaltzi care mi-au dat aceste frumuase raspunsuri...

| Euletitia a răspuns:

Imi cer scuze pentru greselile de scriere, dar m-am grabit cand am tastat si nu am recitit mesajul inainte de a posta pe site.

| WoKy a răspuns:

Pai, fii tu insuti. Stea nu se invata de la niste oameni sau auzite.
Pur si simplu fii tu insuti si daca chiar te iubeste o sa te accepte cum esti!
Si totusi incearca sa fii comic, bancuri, glume(dar nu seci ca iti da cu apa intre ochi).
Incearca ca atunci cand iesi la un suc/cafea/bere/ceai sa dai un "update" la memorie si sa te informezi cu cate si mai cate.
Dar in fine, tine si de naturaletea ta!
Bafta la cucerit!

| pufyy a răspuns:

Buna!
Pur si simplu fii tu insuti ..doar nu trebuie sa te dai un adevart gelteman, o cuceresti iar la o saptamana va realiza ca esti un badaran (scuze de comparatie ..am luat'o la extrem). pur si simplu comportate normal ..invito la un suc la un film ..realizeaza ce aveti in comun si folosestete de aceste lucruri. Spre exemplu "ciclismul" -sportul vostru comun ..invit'o sa pargurgeti impreuna o distanta (asta mi-a venit in minte).
Fii spontan si romantic in acelasi timp ...incerca sa o cunosti sa vezi daca merita sa depui un efort.

Sper ca ti'am fost de folos intr'o oarecare masura!
Ai grija de tine si de ea!
Pupici!

| NickiMary14 a răspuns:

Pai pur si simplu esti tu! Te porti frumos cu ea, faci glume, incerci putin sa flirtezi! Incearca sa o seduci! Si daca stii si de pe net chestii interesante! Succes! Funda?happy