| eneeda a întrebat:

Cum va calmati voi starile de nervi?

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ascult o muzica, ma plimb singur sau spun ce am pe suflet unui prieten care stie sa ma asculte si inteleaga.

| Alisa a răspuns:

Plang, tip, ascult muzica si o sun pe prietena mea cea mai buna sau pe prietenul meu, doar ei pot sa ma calmeze si sa ma inteleaga.

| baru a răspuns:

Nu este bine sa ajungi pana acolo incat sa ai stari de nervi. De acea avem control asupra noasra si asupra comportari noastre. Dar intr-adevar cand este prea mult, trebuie uie privit altfel; Daca ma uit in oglinda, nu-mi spune daca sunt prost sau destept. Tot asa si cu cei care ne enerveaza. Ne uitam la ei ca intr-o oglinda fara sa-i analizam. Iar noi deodata ce depinde de noi, cautam sa ne strecuram printre aceste persoane care ne supara. O alta regula; Nu incerca sa comvingi pe cineva de ceva ca nu vei reusi. Ca atare cea mai buna solutie este sa intelegi acele persoane care te supara si sa=i privesti ca intr-o oglinda. Ma opresc ca sa nu te anervez si eu. Pa

| AnaBlackVampire a răspuns:

Plang si tiplaughing! apoi imi cumpar guma de mestecat si plescai pana ma linistesc.laughing

| CosteaVlad a răspuns:

De regulă prin descărcare. big grin

| Petronela a răspuns:

Ascultand muzica care imi place

| Rukhsandra a răspuns:

AScult muzica

| Ancestralsoul a răspuns:

Yoga si meditatia sunt o optiune numai buna cu efecte benefice pe termen lung. Exista si muzica speciala care te ajuta sa te relaxezi.Trebuie in primul rand sa constientizezi faptul ca prin starile de nervi iti distrugii neuronii care nu se refac decat intr-un procent diminuat fata de restul celulelor corpului.Succes.

| LittleDrop a răspuns:

Ascultand muzica...gandindu`ma la ceva frumoslove struck, uitandu`ma la poze cu prietenii...

| deea_2417 a răspuns:

Plang si ask muzica

| Fvn a răspuns:

Plang.

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Cant la chitara big grin

Pa, pa.

| Miha1308 a răspuns:

Cand sunt nervoasa tare plang, dar uneori incerc sa fac ceva care sa ma faca sa uit.

| noname20 a răspuns:

Ascult muzica mea prefeata. In general ce se difuzeaza pe Kiss FM. Ma binedispune!

| itarkan a răspuns:

De obicei ma retrag intr-un colt, sa nu ma derajeze nimeni, iau o foaie, un pix si incep sa scriu. si de obicei, ceea ce scriu cand sunt nervos, arata cu mult mai bine decat ceea ce scriu din placere.

| Sanzii123 a răspuns:

Eu scriu pe o foaie "Sunt proasta" laughing si apoi rup foaia big grin
La mine chiar functioneaza

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Ascultand muzica, si ma gandesc la ceva mai frumos thinking Dar de obicei ma pun sa desenez ma calmeaza complet, uit de tot si ma concetrez acolowinking

| adellinas a răspuns:

Fumez o tigare tongue

| aaaaaaandreea a răspuns:

Tip si zic tot ce am pe suflet apoi merg la plimbare si-mi cumpar si o ciocolata pe drumbig grin

| sabinuk89 a răspuns:

Ma descarc plangand, eu una! happy
Depinde si la ce nivel de intensitate sunt nervii!

Răspuns utilizator avertizat
| YTwatchdog a răspuns:

Ma joc torture game 2