| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum va intelegeti cu familia, cu tata cu mama sau cu sotu/sotia/iubitu/iubita sau cu rudele cu care stai intr-o casa in general?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

N-as putea spune ca grozav, dar cand ma uit in jur prind curaj. Am si motive pentru care sa fiu recunoscator.

| RAY a răspuns:

Cu parintii ok, cu soramea ok la telefon doar ca real ne certam mereu, eu respect orice om indiferent daca mi ruda sau nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai bine ma inteleg cu cei din casa mea. Sunt cele mai ordonate si mai tacute persoane pe care le-am cunoscut vreodata. Bine, recunosc, stau singur.
Dar stau mai mult cu parintii si sora, la apartament. Cu maica-mea discut toata ziua, ne certam destul de des. Sunt rau de gura, rareori are cineva tupeu sa-mi reproseze ceva, ca stie ca iese mai rau din discutie.
Cu prietena ma inteleg ok, inca nu ne-am certat. Nici nu e genul care sa provoace scandaluri, cand e suparata tace. Iar eu, in general, incerc sa fiu o persoana corecta cu toata lumea.

| Doub a răspuns:

Depinde, mai mereu ne certăm.

| sofisis a răspuns:

Cu ai mei m-am inteles si ma inteleg in continuare perfect. Intotdeauna au stiut sa imi dea libertate si sa ma invete sa fiu independenta.
Cu partenerul de viata avem momente cand ne dam cap in cap dar sunt rare si reusim sa trecem peste ele. E nevoie de rabdare si intelegere si incercam sa invatam sa le aplicam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mama cam deloc.Cu tatu ma inteleg bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea bine...dar este o-o-oarecum ok căci nu prea vorbesc și deci evităm certurile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

stau doar cu mama, ne înțelegem atât de minunat, încât ne certăm zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori am impresia ca daca n-am fi rude nici n-am vorbi vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de bine.

| MrLucas a răspuns:

Stau singur, cu tata nu prea mai tin legatura cu mama vb zilnic si sunt foarte dese momentele cand ma scoate din sarite, insa hey, in cazul meu stiu ca doar imi vrea binele si de aceea tine sa exagereze asa.

| Pufoseniiee a răspuns:

Eu locuiesc cu mama, tata si sora, ma inteleg bine, nu exista agresivitate, in familia mea e pace si armonie. Ne tachinam unul pe altul si ne permitem sa facem glume pe seama fiecaruia. Imi iubesc familia!