| anka a întrebat:

Cum vi se par parintii care pun copiilor nume luate din telenovele si care poate nici nu se potrivesc cu numele de familie?

Răspuns Câştigător
| Alfur a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu Abh, adesea ma intreb ce o fi in capul parintilor care pun nume copiilor parca pe zi ce trece tot mai stupide; si cum penibilul unui singur nume nu e suficient, bietul copil se pricopseste cu vreo 2-3 prenume in certificat, unul mai nepotrivit ca celalalt. Ce au numele Ana, Ion?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ciurdaru Gheorghe Alejandro. rolling on the floor

mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa fie parinti foarte buni, dar care au o mica slabiciune.In momentele in care devii parinte esti foarte subiectiv.Este bine sa fii consiliat de de cei apropiati daca acestia sunt mai lucizi si mai rationali.Am intalnit persoane cu nume ridicole care nu le-au impiedicat sa devina campioane, personalitati importante.Desigur ca nu este recomandabila o astfel de practica de atribuire a numelui, dar nu totdeauna iei hotararile cele mai bune.

| Razvan a răspuns:

Copilul se va simti frustrat pana la varsta de 18 ani cand va avea posibilitatea sa isi schimbe numele.Cum sa iti botezi copilul Kaka?surprise

Abh
| Abh a răspuns:

Egoisti, dar sunt atatia copii cu nume caraghioase incat cred ca nici nu mai ies in evidenta. Acum, in zilele noastre, cred ca am zambi daca cineva si-ar boteza copilul ION.

| Jane a răspuns:

Mi se pare superficial sa faci ceva de genul asta. Numele copilului e ceva important si nicidecum ceva care sa fie inspirat dintr-o telenovela, mai ales daca nici nu se potriveste cu numele de familie. Sper ca te-am ajutat!

| Emena a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa se potriveasca cu numele de familie ci doar sa le placa lor

| Mera a răspuns:

Sincer...ciudati...

| ioana181 a răspuns:

Inconstienti. Copiii in ziua de azi sunt rai si fac glume pe seama numelui.

| bea_6905 a răspuns:

Obsedati. laughing

| zizibela a răspuns:

Mercedesalaughing

| LovelyBitch a răspuns:

Eu cred ca au lipsa de inspiratie si atunci apeleaza la orice "metoda"care sa-i ajutewinking desigur, fiecare face ce vrea

| *swper* a răspuns:

Neinspiratihappy