| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai un copil in plasament poti calatorii cu el in alta tara?

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Asta cu siguranta te poti informa la Autoritatea Nationala pentru Protectia si Drepturile Copilului, ei te vor informa cel mai bine sau la Directia Generala se Asistenta Sociala si Protectia Copilului.Bafta.

| nicky a răspuns:

Trebuie sa anunti Protectia copilului daca asa il ai in plasament, adica prin intermediul acestei institutii si probabil ca se poate.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti si tutore, atunci da. In caz contrar trebuie sa ai acceptul tutorelui legal.