| ariana_5123 a întrebat:

Daca esti femeie si ai o situatie materiala f buna (casa, apartament, masini...etc), credeti ca sunt barbati care sunt interesati doar de situatia materiala a unei femei?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar fi foarte trist sa fie asa, dar adevarul e ca este foarte posibil! Eu am cunoscut "specimene", pretins umane, capabile de un teatru incredibil, niste cameleoni monstruosi!
Totusi, daca esti destul de inteligenta si atragatoare, toate, "la pachet", iti pot estompa suficient defectele inerente incat sa poata incepe o relatie satisfactoare! Pentru ca asta mai depinde foaaarte mult si de standardele si asteptarile fiecaruia, cat si de capacitatea fiecaruia de a fi concesiv, tolerant, intelegator...
Nu uita, viata e complexa!
Sper sa fii o buna "cititoare", sa ai un instinct sanatos, si sa nu te lasi pacalita = "adjudecata" nici macar cu riscul (desi, repet! depinde de asteptari si "stomacul" de a accepta anumite compromisuri, care altfel nu le-ai accepta!) asumat!, aparent diminuat, ca si el ar cam avea similarul, +/-...
Success!

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt destui traficanți de sentimente care aleargă după femei avute ca să trăiască de pe spinarea lor. Să te ferești de astfel de specimene!
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

Da este si asta un motiv dar un barbat sincer. fara vicii. sarac poate determina o femeie sa l iubeasca pentru ce este ca persoana si nu o intereseaza ca e sarac?/

daniela
| daniela a răspuns:

La fel ca si in cazul barbatilor cu situatie buna

| danbnz a răspuns:

Sigur ca nu, pe barbati ii intereseaza doar romantismul... glumesc... Din pacate exista si asa ceva, si nu numai printre barbati...

| gabimaris a răspuns:

Cum sa nu, sunt unii, si barbati si femei, care chiar "vaneaza" parteneri cu situatie materiala excelenta pentru ca asta le ofera o stabilitate si se pot concentra la altele. Este usor ca, printr-o casatorie cu un partener cu situatie materiala foarte buna, sa scapi de corvoada unui serviciu presant si de grija zilei de maine!
Iar daca "pachetul" de bunuri mobiliare si imobiliare (conturi, masini, case, relatii, cunostinte sus-puse etc etc) este completat si de un aspect fizic armonios, atunci e chiar ideal!
Mai ramane sentimentul, dar pentru unii nu conteaza!

| r8driver a răspuns:

Pe mine nu...

Ce masina ai?=) =)

Depinde. daca baiatul nu are nimic, normal ca a-l intereseaza.winking

| dorina02 a răspuns:

DA! In ziua de azi planurile de viata ale unor femei sau barbati pot fi unele dintre cele mai josnice, din pacate, asa ca poti sa te astepti la una ca asta...

| cutache a răspuns:

In aceste vremuri tulburi, cred ca da.

| roccomato a răspuns:

Din pacate asa sun construite alte persoane ii intereseaza in primul rand situatia materiala, sunt foarte multi barbati care cauta asa ceva dar si foarte multe femei, nimeni nu poate schimba nimic. cred ca e foarte dureros cui i s-a intamplat asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident. Așa cum sunt și femei (mult mai multe decât bărbați) care fac același lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eviden ca da, unii ar prefera ca nu le vei mai face tot felul de apropuri si nu te vei mai astepta la cadouri scumpe si te-ar aprecia pentru independenta de care dai dovada dar si altii care nu ar dori sa profite din plin de aceasta "bunastare".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu-i spune ce ai, spune ca esti saraca lipita pamantului si pe urma sa descopre situatia ta materiala, dupa ce-ti vede sufletul. Dupa ce-l cunosti bine si vezi ca-i pasa de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa gasesti un smecher interesat de bani si avere. dar un barbat vaduv, ramas singur din cauza unui divort, in care vinovata a fost ea, nu cred ca este interesat de avere cat ar fi, de un suflet care sa-i fie alaturi si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...parerea mea este sa nu-i spui ca ai o situatie financiara destul de buna sau mult mai buna ca a lui...incearca sa ascunzi un pic lucrul asta...doar nu crezi ca sunt numai feme meterialiste...sunt si baieti si destui...ascundei lucrul asta discret si dupa ce vei vedea cum se comporta si daca te apreciaza asa poti sa mai scoti la iveala una alta...nu sa-i spui ca l-ai incercat sau mintit ca asta doare...happy pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cine te incurci un lucru este sigur din experienta mea femei pentru situatia meteriala a unui barbat sunt multe dar daca deschizi ochii poti supravietui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,de cele mai multe ori

| Bucatarul.com a răspuns:

Traim in Romania!
Barbatii sunt romantici, sensibili, tandrii...
Sper sa nu ma crezi in urmatoarea linie
Barbatii ar face orice sa fie satisfacuti
Nimeni nu ar face ceva prea rau, decat...
Daca viata le-ar fi in primejdie.
Iubita vine la inceput
Dragostea pe ei nu-i intereseaza
Doar fericirea ta conteaza
Aproape unul langa altul
Doar in patul tau va sta

Nimeni nu citeste normal, in Romania se citeste de jos in sus... ia fa si tu asta sa vezi ce iese! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| maya_5842 a răspuns:

Da sunt pana profida la urma te llasa balta si cu copii si pe ei i doare la banana