| Stroica_Ionela-Aura_1993 a întrebat:

Dacă horoscopul spune că nu suntem compatibili...este adevărat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca pe asta te bazezi, e clar ce criteri de selectie ai intr-o relatie!
Adevarul e ca trebuie sa se alinieze anumite planete si zodile sa fie din aceiasi categorie (gen zodii de foc) sa fie compatibilitate 100% sau aproape laughing

| Adry05 a răspuns:

In primul rand nu horoscopul spune asta ci astrologul.
Iar in al doilea rand nu trebuie sa iei de bun 100% ce scrie acolo. Alea sunt facute pe baza unor caracteristici care reprezinta cele 2 zodii dar cum toti suntem diferiti, nu se aplica in totalitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| danay72 a răspuns:

Nu,este doar o invenție prin care sunt atrași oamenii. Compatibilitatea nu are legatura cu luna în care te-ai nascut, ci cu personalitatea, obiectivele și dorințele voastre.

| johnnny123 a răspuns:

Suntem în anul 2017 și tu încă mai crezi că poziția unei planete la momentul nașterii tale îți influențează cumva personalitatea și destinul?

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu te lua dupa horoscop, in nici un caz nu poate sa ti prezica daca relatia ta va merge sau nu. Numai persoanele superstitioase si neinformate iau de bune astfel de lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Clar.Nu conteaza daca tu il iubesti,daca el te iubeste, daca va intelegeti, daca va acceptati reciproc, daca aveti senzatia ca va completati. Daca asa zice horoscopul, asa este))

| francut a răspuns:

Nu am auzit pana acum ceva care sa se potriveasca cu ce spune horoscopul. Mai bine analizati-va voi ca persoane.

| TanteMarianne a răspuns:

Lasa horoscopul. daca tu cu persoana respectiva va iubiti, va intelegi si sunteti fericiti impreuna chiar daca nu sunteti compatinil in zodiac, ramaneti impreuna.
depinde si de ascendent, zodiacul chinezesc etc... si de educatia fiecaruia.

Răspuns utilizator avertizat
| DennisW a răspuns:

Pai, gandeste-te de cate ori a spus horoscopul ca o sa castigi la loto...

| MateiT a răspuns:

In primul rand astrologia este o stiinta foarte complexa, sau pseudostiinta, ma rog. Si trebuie sa o studiezi intens ani si ani de zile si sa ai abilitati mentale si intuitive remarcabile pentru a putea conta, partial, pe analiza completa a compatibilitatii dintre astrogramele voastre
Insa influentele planetare nu sunt decat un singur factor, mai sunt atat de multe: dorintele personale specifice, conditionarea care vine din societate si mediu, experientele personale abute in viata, credintele persoanei, sentimentele persoanei etc
Daca atunci cand te referi la "horoscop" vrei sa spui doar zodia in care era Soarele atunci cand te-ai nascut, atunci chiar nu ai nicio sansa sa afli nimic despre compatibilitate. Astrologia este cu mult mai mult, si chiar daca te duci la un astrolog profesionist, cei mai multi sunt ridicoli si sunt instare sa faca foarte mult rau oamenilor datorita mentalitatii invechite din domeniul astrologiei si mai ales datorita faptului ca astrologii de cele mai multe ori nu inteleg ca eista multi multi alti factori decat influnetele astrologice, si deci nu ai privire de ansamblu asupra vietii. Ei te pot ajuta, dar nu te identifica cu lucrurile astea
Chiar daca compatibilitatea voastra nu ar fi buna dupa standardele obisnuite de interpretare, si sa zicem s-ar dovedi ca intre tine si persoana respectiva sunt aspecte negative, relatia tot poate fo foarte buna daca nu chiar mai buna. Lucrurile astea le vede doar un astrolog cu foarte multa experienta si foarte deschis la minte, cu o viziune 'relaxata' asupra astrologie si vietii in general
Sper ca te-am ajutat sa ai o imagine mai clara

| DricA a răspuns:

Eu am gasit pe zodiacool horoscop care imi spunea cu cine am compatibilitate perfecta si cu cine e redusa, dar la cea redusa nu zicea ca daca nu suntem compatibili gata, s-a terminat. Orice relatie poate fi facuta sa mearga daca exista iubire. Compatibilitatile acelea sunt o sursa de informare, depinde foarte mult de voi doi cum sunteti, iar din compatibilitatea din horoscop sa extrageti elementele pozitive. Uite, iti las aici un link, daca vrei sa intri sa citesti mai multe :)
https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate-zodii