| Nikcoletta a întrebat:

Am început sa flirtez cu un baiat şi nu-mi place cum arată, dar ne ințelegem perfect şi suntem aceeaşi zodie, gândim la fel şi din acest motiv m-am ataşat de el.
Daca horoscopul nu e adevarat atunci de ce suntem atat de compatibili şi avem aceleaşi ganduri?
Aveți dovezi ca horoscopul e o minciună? Nu ştiu ce sa mai cred

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cateodata oamenii nu tin cont de fizic si pun pret pe comportament, si idei care ii ies din cap. Altii accepta orice om urat dar sa fie de casa. De multe ori arati bine dar nu esti serios, poti fi rau.

greece12
| greece12 a răspuns:

E prima oara cand descoperi o persoana cu acelasi mod de gandire cu al tau? Cam asa incep prieteniile de-o viata, sa stii.happy
Horoscopul e o coincidenta simpatica, un argument in plus sa zicem, dar nu te baza pe el.Gandeste-te ca mor atatia oameni in fiecare zi,care au si ei un horoscop,nu? Si care poate sa le spuna ca azi vor avea castiguri,vor calatori,se vor bucura de faima sau mai stiu eu ce!
Te intelegi perfect cu acest baiat,e bine, dar nu-i mai da sperante pe nedrept, lamureste-l ca-l vezi doar ca pe un prieten si totul va fi ok.
Btw,"flirtez", nu "filtrez", corecteaza.Sa ai un flirt e grozav, te umple de o noua energie si de entuziasm, traieste clipa, dar fa-o frumos, cu sinceritate! Si nu mai crede in horoscopul ala!happy

| sierra1 a răspuns:

- dar tu ai dovezi că horoscopul e adevărat? nu!

"gândim la fel şi din acest motiv m-am ataşat de el" - aste e bine!

"nu-mi place cum arată " - asta nu e bine, ar trebui să te decizi

pese : "filtrez cu un baiat" - se zice să FLIRTEZ

| Hammurabi a răspuns (pentru sierra1):

De unde știi că băiatul nu e un coleg de muncă de la fabrica de ulei, unde ei lucrează la mașina de filtrat? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Hammurabi):

"filtrez cu un baiat şi nu-mi place cum arată dar ne ințelegem perfect"

da, e posibil să nu-i placă cum arată uleiul rezultat din filtrare

totuși e cam greu să se ințeleagă - și perfect, nu oricum - cu uleiul ăla

| Sofer a răspuns:

Poate sunteți făcuți unul pentru altul.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu ma inteleg foarte bine cu un prieten din Correa de Sud, si gandim la fel, dar acolo nici macar nu se foloseste zodiacul care se foloseste aici, acolo se foloseste zodiacul chinezesc. Asta cum o explici?

| StrongHeart a răspuns:

Nu stiu cat de adevarat sau fals e. Tine de credinta fiecaruia.
Eu unul, nu cred in asemenea chestii si nu ma afecteaza cu nimic, tu crezand in asemenea chestii e normal sa iti afecteze viata intr-un fel sau altul.
Eu cred ca e asemanator cu efectul placebo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*flirtez

Mai ține și de ascendent și poziția Lunii și a caselor în zodii.

Pentru cei ce cred în horoscop.