| Claudiu709 a întrebat:

Daca mie imi place de o fata si fetei ii place de mine, tatal acelei fete e mai protectiv, vrea sa ma alunge pe mine din viata fetei.Cine imi spune de ce se comporta tatal fetei asa si cum il conving sa ma accepte(fata are 12 ani si eu 13 ani)? FUNDA celui care imi spune!

Răspuns Câştigător
| Pιxxιε a răspuns:

Pai e clar! Tatal ei are o problema cu tine,incearca sa ii dovedesti ca esti potrivit pentru fata lui,si explica-i ca tii la ea,si ca vrei sa aveti doar o relatie,sa ma cunoasteti mai bine,iar daca o sa va intelegeti,o sa il anuntati cand veti pasi in ceva mai mult decat atat.Dar expunei mai mult calitatile tale,care o implica si pe fata lui,afla ce ii place,de exemplu ca tine cu steaua,si a fost un meci cu steaua,zii ca ti-a placut cum a jucat,si restul discutiei vine de la sine.
Si fata are un rol extrem de important in relatia ta cu tatal ei,sa discute cu el,sa ii spuna ca ii place de tine,tine la tine, sa ii spuna sa nu se mai implice asa mult in relatiile ei, si sunt convinsa ca o sa inteleaga!
Sper ca te-am ajutat! Succes!happy

5 răspunsuri:
| KoreaJapan a răspuns:

Asra e si ideea. Varsta. Nu este problema ca este el prea protector,insa,asemenea mie,nu este de acord cu noul sens al cuvantului,,a sta''. Stie si el de aceasta,, moda'' si nu este de acord ca fata lui sa se comporte la fel ca celelalte : Stai sa ma pup cu nu stiu ce baiat ca am nevoie de iubit, astfel sunt tratata ca o proasta. Eu am tot 13 ani si imi vine rau cand vad copii de varsta mea bagandu-si limba in gura nu stiu cui. Bine o placi,ea te place,dar pentru cat timp? Sunt mica,esti mic, ea este mica. Intelege ca nu vei gasi adevarata dragoste la o varsta asa de frageda. Nu va e de ajuns o simpla prietenie. Te comporti ca un animal, nu rezisti instinctelor si sari pe buzele ei?

| Awesome86 a răspuns:

Toti taţii se comporta asa cu fetele lor mai ales daca sunt sg la parinti si daca inca nu au cel putin 14 ani.Da comportate frumos si dai cadouri fetei si poate...

| anadragutza a răspuns:

Cred ca acel tata ii este frica sa nu isi piarda fata adica cred ca ea a avut de aa aface de un baiat care a profiatat si ea a suferit poti vorbi cu tatala ei si cu mama sa si poti vorbi in special cu parinti tai si pot vorbi ambele famili si vor lua o hotarare sau puteti sa va intalniti pe ascuns dar as zice mai bine sa ii convingi pe parinti fetei. funda?

| Alexa_9443 a răspuns:

Pai ar fi fost bine sa nu stie, dar asa ca stie poate crede ca sunteti prea mici pentru o relatie, asa si este.

| alexandra18 a răspuns:

Pai eu cred ca tatal fetei se comporta asa pentru ca fiica lui creste si observa ca apar baietii in viata ei. orice tata de fata incearca sa isi protejeze fiica in privinta baietilor.acum depinde c varsta ai si tu... daca esti mai mare decat ea cu cativa ani da-ti seama la c se poate gandi acel parinte. daca esti de aceiasi varsta cu ea inseamna ca tatal ei accepta cu greu ca ea sa aiba un prieten si inseamna ca trebuie sa arati ca ai intenti bune si la randui ei trebuie sa vb cu el.