| Andy_2997 a întrebat:

Deci... La inceput amicului meu ii placea de o fata(acum 2-3 luni). Au vorbit mai intai pe mess vreo 2-3 saptamani. Apoi s-au intalnit face to face prin intermediul unui prieten. Baiatul ii facea complimente acelei fete, dar ea nu era sigura daca sa accepte sau nu propunerea de a fi impreuna cu el. Timp de cateva saptamani s-au tot vazut. Amicul meu ii tot facea complimente si incerca sa se apropie de ea(nu prea ii facea avansuri pentru ca e timid. Problema e ca si aceea fata este mai timida ca el si nu stie cum sa il abordeze). La inceput fetei acelea nu il placea pe amicul meu, dar acum il place si ar vrea sa accepte totusi propunerea facuta de el acum 1-2 luni, dar nu mai e sigura de sentimentele lui. Eu nu pot sa vorbesc numai despre asta cu el(mai e ceva: el in tot timpul acesta s-a mai dat la inca 2 fete si respectiva a aflat. Defapt el i-a spus). Se inteleg bine ca prieteni, dar ea ar vrea mai mult. Acum cateva zile m-am dus sa o conduc acasa pe o prietena de-a ei si am rugat-o sa ramana cu amicul meu. Au stat si au vorbit pana am venit eu, dar nu lucruri despre ei("Ce ai mai facut? A intrebat-o si cum se mai simte~ea a fost internata in spital vreo 2 saptamana~ si alte chestii). Credeti ca amicul meu asteapta sa faca si fata vreun pas? E vreo sansa sa fie impreuna? Fata ar pierde ceva daca i-ar spune ce simte?

Multumesc fain pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| bebe91 a răspuns:

Pai amicul tau a facut acest pas si cred ca fata de care vorbesti ar trebui acum sa-l abordexze si sa-i spuna ceea ce simte. daca el nu mai simte la fel o sa poata ramane prieteni incontinuare ca pana acum.mai bine il intreaba si scapa de dubii

| Ranya a răspuns:

Pai baiatul ce sa faca daca ea nu a raspuns in niciun fel la avansurile lui? Ar trebui ca fata sa ia iniativa, sa-i dea intalnire si poate el o sa mai aduca vorba de propunerea lui de acum 1-2 luni. Daca el nu zice nimic, atunci sa fie directa cu el, n-o sa piarda nimica.Totusi e posibil ca el sa o vada acum doar ca pe o prietena.