| MariusMihaiStanciu a întrebat:

Daca o fata are o bunica si sora acestei bunici este verisoara cu bunica mea eu cu aceasa fata ce suntem? Verisori? De ce grad?

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Bunica este verisoara cu bunica ei; veri de gradul 4 sau chiar mai indepartat.

| ElenaSA a răspuns:

La prima vedere pareti verisoare indepartate. Dar numai sora bunicii este verisoara cu bunica ta? Cum de nu este si bunica ei verisoara cu a ta, daca sora ei este?

| manuel72 a răspuns:

Am inteles aluzia, nu sunt contraindicatii pentru o relatie si puteti face sex linistiti.

| Lolităăăă a răspuns:

Indepartat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lhurricane a răspuns:

Verisori de gradul 5, sper sa nu fi gresit dar undeva la gradul 5-6 maxim

| AnaSuricata a răspuns:

Verisori de grad indepartat.

| AliceLiddel a răspuns:

De gradu 4 sau 5 nu stiu exact.

| MariusMihaiStanciu explică:

Ambele sunt verisoare happy