| CeraM a întrebat:

Daca verisoara mea s-a maritat cu verisorul unui baiat, atunci eu si acel baiat am devenit verisori?( de ce grad? )

Răspuns Câştigător
| iPetraAnime a răspuns:

Nu ati devenit verisori, nici macar rude.
Daca vara ta ar fi fost sora cu tine, tu ai fi fost cumnata verisorului baiatului de care vorbesti. Din cate stiu nu exista grade pentru cumnati sau ceva, deci nu ai nici o legatura cu sotul sau cu varul sotului verisoarei tale.
In concluzie acel baiat te cunoaste ca si "verisoara sotiei varului meu"...
Sper ca ai inteles, la un momeny dat ma incurcasem si eu.laughing

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunteti nici un fel de rude. Numai bine!

| Soowhaat01 a răspuns:

Stiu ca devii de gradul 2, pentru ca nu aveti acelasi sange. Sunteti rude doar pentru ca s-a maritat verisoara ta, cu el.

Sper ca te-am ajutat.

Peace^^