| ioanapysycuutata a întrebat:

Stie cineva ce grad de rudenie e daca e intre doua persoane a caror bunici au fost verisori

4 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Verisori de gradul 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SALUT! Mie mi s-a intamplat sa am rude care buncii lor au fost verisori.Atunci eu cu o alta persoana suntem tot verisori de gradul 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat mod de a formula intrebarea. Dar desi te-ai exprimat atit de alambicat, cred ca am priceput ce te roade laughing Sint veri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sens juridic, persoanele sunt de gradul 8, in sens popular verisori de gradul 3.