| Dimitrie_Davidescu_2001 a întrebat:

Daca traiesc intr-o casa cu 2 camere alaturi de parintii si fratele meu, iar fratele meu major. Eu am dreptul la camera mea personala?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Da, ai dreptul la camera ta personală, iar ceilalți trei membri ai familiei sunt obligați prin lege să se înghesuie într-o cameră.

De asemenea ai dreptul și la jumătate din veniturile familiei, deși nu produci nimic. Pentru că ești cea mai importantă persoană din lume, născută cu niște drepturi pe care ceilalți oameni nu le au.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu ai nici un drept asupra casei, parintii tai au dreptul sa dispuna privind camera in care stai si cu cine stai.
Fiind doar 2 camere vrei ca fratele sa doarma cu parintii si tu sa ai singur o camera?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai avea dreptul daca casa ar avea mai multe camere, dar cum nu are, iar tu esti baiat, poti locuii in aceeasi camera cu fratele tau pentru foarte multi ani, sau pana te maresti si iti poti inchiria o locuinta pentru tine.
Chestia cu "dreptul" ti-o poti face singur, dupa ce implinesti 18 ani si esti capabil sa-ti iei un servici si atunci ai dreptul sa te muti singur.
La momentul asta, ai doar dreptul sa asculti de parintii tai si sa accepti ceea ce ti se ofera doar, pentru ca atat isi permit parintii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce drept sa ai daca nu incapeti toti in 2 camere?

| minrest a răspuns:

Nu exista dreptul asta la spatiu, cine ai vrea sa iti dea camera? Fiecare se incadreaza in ce isi poate permite, iar cine nu are casa doarme in canal.

| mentholinks a răspuns:

Fa-ti lba in baie.

| Emma30555 a răspuns:

Ai dreptul dar nu sunt decat doua camere, intrebarea ta suna ca un banc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptul desigur