| IoanaIonuca a întrebat:

Prietena mea, sta intr-un apartament cu părinții și fratele mai mare (ea 19, el 21). Au 2 camere, deci părinții într-o cameră, frații in alta. Dar. Isi permit sa meargă în vacanțe, haine etc. Eu, în schimb, stau la casă, fiecare cu camera lui (si eu am tot un frate) și nu ne permitem chiar multe, mai de pe un salariu pe altul. Voi cum ati prefera sa fiti? Sunt doar curioasă. Ea si-ar dori casa mea, eu mi-aș dori banii ei

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

I si permit sa mearga in vacante deoarece părintii ei au salarii mari, fara bani nu poti face nimic, tu daca ai tai nu au bani sa te trimită in vacanță ce sa faci? Iar banii tai nu i ti ajung de vacante, multumeste te cu ce ai, e greu dar asta este realitatea asta i viața.

| Andreeush a răspuns:

Mulțumește-te cu ce ai deocamdată.
Dacă vrei casa ta muncește pentru ea.

| Paul754880338 a răspuns:

De multe ori in dorinta de a obtine ce nu avem, uitam sa apreciem ce avem. Asta ne face sa ne simtim neimpliniti si vesnic in alergare pentru a obtine mereu altceva.

| SEMIHA a răspuns:

Trebuie să fii mulțumită cu ceea ce ai. Ceva mai bun vine muncind, nu prin a ne uita în "curtea" celuilalt.