| Mot_Silex_1975 a întrebat:

Daca un fost iubit de al meu vrea sa fim din nou impreuna, cum sa l refuz politicos?
Dau fundaaa :X

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-i spui ca nu mai simti nimic pentru el si ca o alta relatie ar fi pierdere de vreme din partea ta.
Ori, ii poti spune ca esti dej aindragostita de altul! Nu trebuie sa-i dai amanunte sau sa-i spui cine este, ca nu ai ici o obligatie fata de el, doar sa-i spui ca este altcineva in inima ta si ca nu mai esti disponibila.

| neutrino a răspuns:

Spunandu-i adevarul si anume ca fluturasii tai fata de el au zburat si nu mai depinde de tine sa se reintoarca. Acum ai alte prioritati.

| Mayhem666 a răspuns:

Ii spui ca iti pare foarte rau, dar nu mai simti nimic pentru el, si ii ceri sa fiti doar prieteni. Altceva nu cred ca poti face. Mai bine ii spui adevarul, decat sa il minti. Daca este un baiat inteligent, va intelege si iti va respecta decizia.

| Vi003 a răspuns:

Spune-i ca te-ai maturizat si vezi altfel o relatie...

| vmalex21 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa te dedici scolii, serviciului, etc si ca nu-ti mai arde de relatii...

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Daca pui intrebarea asta, un lucru e clar: nici tu nu stii daca vrei sau nu samai fii cu el. Sfatul meu: mergeti intr-o lcatie neutra, un rstaurant de care nu va leaga prea multe amintiri si stati de vorba despre vremurile trecute. Daca ajungi la concluzia ca nu merita sa-i mai dai o sansa si ca mai mult te enerveaza, ii spui frumos ca au fost lucruri din care ai invatat ceva, dar ca nu merita sa mai investesti timp si sentimente in aceasta relatie. Daca te surprinzi ca te axezi mai mult pe amintirle placute, eu spun sa-i mai dai o sansa. E clar ca inca tii la el si ca sentimentele tale nu sunt clare cu privire la ce a fost.

PS: daca asculti de sfatul meu, sa ma anunti si pe mine ce ai hotarat ca sunt curios. happy