| JuSsTloV3 a întrebat:

(Dau funda. daca pot ca sunt noua si nu stiu.)Am o nevoie mare de ajutor.Ieri am iesit cu 2 prt d ale mele (care l cunosc de cand aveam vreo 3 ani) si au inceput sa vb (din nou.in ultima vreme mai ales)despre diversi x si y si se intalnesc pe strada cu alti/tele x, y si z. Iar pe eu nu stiu ce sa zic, nu pot sa ma vorbesc foarte usoar cu persoane pe care nu le cunosc si nici cu baietii(uni sunt baietii). Adevarul e ca sunt si foarte timida pentru varsta mea (app 14) dar mai rau este ca au icneput sa am ignore cand sunt cu aceste persoane, iar ieri m-am enervat fara sa le spun si am plecat. dar ele nici macar nu au obsevat si eu acum is nedormnita din cauza asta.Eu imi fac greu alti prieteni. Ce sa fac? Ma simt foarte uncool, pe dinafara fata de ceilalti. Sa nu mai vorbesc cu ele sa imi caut alti prieteni?(greu) Daca cineva e interesant sa fie prieten sa imi dea un mesaj cumva.

Răspuns Câştigător
| Neverever a răspuns:

Fiecare persoana are acel CEVA special al ei si numai al ei, ce o face sa straluceasca intre marea de populatie. Prietenii sunt acele persoane care au rabdarea necesara pentru a descoperi ceva-ul acela pe care multi il ignora sau chiar nu il observa.Pt astfel de persoane nici nu are rost sa te stresezi. Draga mea, prieteniile nu se cersesc, ci se formeaza cu timpul, de multe ori intamplator. Si ce daca esti mai timida? Exista foarte multi oameni care sunt fascinati de persoanele timide, deoarece acestea emana un aer de mister... ceea ce ii face s vrea a sti mai multe. In ceea ce le priveste pe fetele alea, ia-ti inima in dinti si incercati sa purtati o conversatie pe aceasta tema in care sa specifice care este motivul schibarii atitudinii fata de tine si ce anume au de gand in continuare. Petrece mai mult timp in fata oglinzismug, aranjeaza-te, fa in asa fel incat sa te placi si ai sa vezi ca pe langa complimentele pe care le vei primi datorita acestei mici schimbari, increderea in propriile-ti forte va creste, iar atunci crede-ma ca nu te vei mai simti atat de "uncool". succes & have fun! appo, nu uita sa nu bagi in seama gurile rele niciodata. Intotdeauna s va gasi un/o destept/desteapta care sa vrea sa isi bage cornitelechatterbox te pup. appo, iti voi lasa id-ul meu p privat:* ne mai vedem!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu poti numi prietene fete ca acelea. Mai bine sa cauti altele. Chiar daca e mai greu. Mai devreme sau mai tirziu, poti sa te alegi cu o dezamagire crunta din partea lor. Mi-a placut apelul tau adresat celor de aici pentru a gasi prieteni. Cu siguranta vei gasi, caci internetul usureaza mult acest lucru coparativ cu viata de zi cu zi. Eu pe sotia mea tot pe net am cunoscut-o, pe un site de socializare, si tot asa mi-am facut si eu prieteni. Deci, se poate! Ai doar putina rabdarica, si vei vedea ca vei avea si prieteni. Chiar daca esti "uncool". Orice om isi are farmecul lui, si cineva, cindva, va sti sa bage in seama farmecul tau.

| louis3 a răspuns:

Asa zise"prietene"nu exista.Sa stii ca pentru a ajunge la prieteni adevarati, trebuie mai intai sa treci de cei falsi, iar asta lasa urme!

| Dăă a răspuns:

Parerea mea este mai intai sa iti cunosti prieteni de la A la Z ca sa zic mai pe romaneste si apoi poti fi sigura e eiwinking