| AnoAnonima0 a întrebat:

Sunt prea singuratică si nu prea am prieteni. Vreau sa cunosc persoane noi dar sunt timidă si imi este rusine sa vorbesc cu cineva.Ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
E bine sa ai o viata sociala cat mai activa.
Prin intermediul unei persoane poti cunoaste alte persoane si tot asa.
Daca faci asta si ai o viata sociala activa, timiditatea va disparea.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa iesi din casa!
Prietenii adevarati ti-i faci afara, in lumea reala, nu pe computer, nu online!

| Ralukafay a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine: timida,rusinoasa. Sfatul meu este sa fi vorbareata, adica sa te bagi in seama cu ei, intra in vorba cu ei, nu astepta sa vorbeasca ei cu tine, ca o sa dureze.Mai bine ieso din starea asta de timiditate, ca nu ajungi nicaieri in ritmul asta.

| Mhl_Ana_1999 a răspuns:

Sa nu iti foe teama sa iti faci prieteni noi. incearca sa gasesti ceva chestii comune cu alte persoane si sa discutati si astfel veti fi buni/e prieteni/e