| alyniia a întrebat:

De când o cunosc maică-mea îmi controlează telefonul și devine enervant. A aflat că îmi place de un băiat, acum nu mă mai lasă să vorbesc cu el sau cu altcineva care ea consideră că sunt,, influente negative ". Din cauza asta mă bate și mă înjură mereu, îmi face asta mereu și simt că abuzează mental de parcă nu as fi copilul ei. Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| Oprealiviu a răspuns:

In primul fa o sa înțeleagă că se întâmplă și că este normal să-ți placă de băieți/fete.Si daca nu te ascultă, du-te la o/un prietena/prieten să-ți de un sfat care te-ar putea ajuta.