| anonim_4396 a întrebat:

Of. TPU.
Am o intrebare mai personala de iubire, vreau sa ma ajutati cat de mult puteti. Dau funda, e urgent.

Ce sfat imi dati sa fac? Imi place de el, dar nu stiu cum sa ma port...
Ce ar trebui sa fac?

Mereu stau inchisa in casa, mama nu ma lasa sa ies afara, sa merg prin oras. Sunt fata aceea Emo care sta in casa toata ziua si care nu o intelege nimeni si toti profita de ea.

Vad multi baieti dar toti sunt foarte perversi si mari si au cu sutele de iubite a.k.a Gagici. straight face

E enervant ca la mine in clasa toate alearga dupa baieti si e mare concurenta...

Dar.

Imi place de un baiat. Simt ca, cu el pot gasi libertatea dorita... Nu stiu de ce.

El e Tigan, eu sunt Romanca.
M-am indragostit de un baiat mai mic decat mine cu 5 ani. El are 10, eu 15.

Povestea este aceasta:
Ne cunoastem de cativa ani, el sta departe de mine si e greu sa vin la el de cand m-am mutat.
El e ca un sclav acasa, il pune sa munceasca, sa aiba grija de suroriile lui...

Ma gandeam la el mereu.
Intr-o vizita la el ma simteam ciudat, imi batea inima ciudat.
M-am gandit sa vorbesc cu el, i-am zis mamei ca vreau sa vad ce e schimbat pe strada, am mers repede ca nu prea ma lasa.

Cand am ajuns in coltul strazii unde nu ne "vedea" nimeni si l-am intrebat daca ma place, a dat din cap ca da si dupa l-am sarutat. Apoi ne-au vazut niste baieti si sora lui mai mica, am ras amandoi si ne-am dus inapoi in curte.
Nu stiam ce sa facem. I-a zis mamei ca l-am sarutat si m-a certat. Am gasit eu o scuza ca era o provocare, am mintit-o...

I-am zis sa nu mai spuna, sa tinem secret ca suntem iubiti. A acceptat.
De atunci incepeam sa vorbesc mereu cu el pe Telefon, dar e greu pentru ca el nu prea stie sa citeasca si trebuie sa spun vocal dar nu pot din cauza mamei ca aude ce spun. Si in afara de asta are o sora mai mare care e foarte rea si ma injura, ma jigneste. Etc. Dar tot eu ii dau cadouri cand imi cere acea fata. Si e nasol ca ea ii ia telefonul uneori si se uita pe el, doamne ajuta sa nu afle mama ca il iubesc. Ca fata aia. Daca o enervez ii spune.
Vorbeam foarte mult cu el pe telefon pana cand.

Am mers la el acum o saptamana si l-am adus la mine, abia m-am rugat de parintii lui, de ai mei. Ca sta foarte departe. Am plans ca sa vina.

Acum o saptamana.
A venit si a stat la mine aproape 2 zile ca a dormit cu mine in camera, imi batea inima in seara aia. E dragut cand doarme. Am stat pana la 12-1 si ne-am culcat apoi. Iar a doua zi a plecat ca nu l-a mai lasat tatal lui sad

Cand am vrut sa vina si week-endul asta se purta ciudat. Incepea sa spuna ca doarme, sora lui era foarte nervoasa ca nu am luat-o si pe ea la mine, era suparat ca nu il lasa sa vina iar sora lui ma tot jignea... Simt uneori ca se indeparteaza de mine din cauza surorii si a parintilor lui.

Are o viata de sclav el...
Iar eu am o viata de animal in cusca.

Dau Funda, prefer sfaturiile unor oameni care ma pot intelege cat de cat.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sper ca-i la baza ca altfel e o situatie extrem de tampita si sper sa-ti vina mintea la cap

| RAY a răspuns:

laughing ai simtul umorului, asta e clar

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa te lasi de prostii si sa iti vezi de viata ta. Ce sfaturi astepti sa primesti?
Ti se pare ok situatia?

| Plato a răspuns:

Sper ca e troll.
Totusi, in cazul in care e pe bune, ca sa nu te simti neînțeleasă si aici, hai sa incercam. Spune-mi, te rog, ce inseamna "iubire"? Nu definitia din dex. Apoi mai vorbim.

| ibaal a răspuns:

Wow! straight face
E pe bune!?
Nu pot da sfaturi pentru asa ceva...el are 10 ANI!
Nu pot...doar,fii tu si atat!
Insa asta nu e dragoste la 10, respectiv 15 ani!
N-as vrea sa spun ceva ce te-ar "darma" si mai tare tinand cont de viata ta sociala...dar, tie ti se pare normal sa suspini dupa un putoi de 10 ani?!
Probabil neimpliniti! straight face

| Mynameis93 a răspuns:

E penibil.