| Anonim_4683 a întrebat:

De cativa ani mama nu imi mai da atentie. Toata ziua sta pe mess pe facebook si vb doar cu prietenii si prietenele ei de pe messenger. Am ajuns sa ne certam foarte des din aceasta cauza. De casa se ocupa mai putin si urla la mine din orice. Are pretentii de la mine sa ma duc sa cumpar una sa fac alta dar ea nu se ocupa mai de nimic. Pe mine ma respinge destul de des insa pe verisoara mea o are "lipita de suflet" merge cu ea in oras vorbesc mai de toate, rad. Si ea e perfecta tot timpul, eu nu fac nimic bine. imi puteti da niste idei? ce as putea sa fac? am incercat sa ii spun de foarte multe ori aceasta problema, dar in zadar, spune ca mi se pare, ca... nu e asa. [funda]

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Ignoro complet cateva zile'
Cat despre parola instaleaza un keylogger de pe net in pc vostru
Si schimbai parolele nu ii spune nimic si vedem ce face -.-
Adica totusi mie daca imi facea mama asa' ii parolam pc si laughingadio
Orcum trage`o de ureke si spune-i " alooo mama am nevoie de tine "

12 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Normal ar trebui sa fiti cele mai bune prietene, insa mama ta este prea ahtiata, ceva se intampla cu ea, nu ai precizat nimic de tatal tau, daca mai sta cu voi in casa sau nu.Asadar daca lipseste un barbat din casa voastra este si normal ca mamei tale sa nu-i mai pese de nimic si prin sursa netului isi pierde timpul, in loc sa fie cu sufletul pentru tine fiind copilul ei.Fi constiincioasa si las-o sa-si dea seama singura ca, greseste fata de tine.Bafta!

| Dizzydizz a răspuns:

Asa se intampla cu mine. Vb la tel si pe mess.si nici macar nu e atenta cand vb cu ea, imi zice sa plec.
ignor o si tu.Si tot ea va fi cea care va veni la tine.sau ai putea incerca odata sa vb calm cu ea sa vezi ce parere are.

| luana1 a răspuns:

Chiar sunt surprinsa de povestea ta.Nu stiu daca ai incercat sa-i spui ceea ce simti si cat de mult consideri tu ca s-a instrainat de tine.Cred ca ar fi foarte bine daca ai vorbi cu un psiholog pentru ca dependenta de internet este destul de greu de tratat. Ea traieste intr-o alta lume, nu mai stie sa interactioneze cu persoanele reale, iar cu tine se cearta pentru ca o deranjezi din ceea ce ea considera a fi ceva frumos pentru ea.In fata calculatorului se simte bine si n-o sa renunte asa usor.Banuiesc ca la viata ei a experimentat singuratatea si poate ca in felul acesta intelege ea sa nu mai fie singura. Sper sa reusesti intr-un fel sau altul pentu ca ai nevoie de ea ca si mama.

| katala a răspuns:

Fa-ti si tu un cont pe facebook sau unde stii ca intra mai des, si incearca sa vorbesti cu ea asa, "pe limba ei"; nici nu te mai poate repezi, si te poti face ascultata; bineinteles ca nu trebuie de la inceput sa stie cu cine sta de vorba, abia dupa ce obtii ceva rezultate poti sa-ti dezvalui identitatea. Succes!

| claudiea79 a răspuns:

Mama se imbata si se cearta cu tata in fiecare zi. nu face curatenie ma pune pe mine sa ii spal vasele si aragazul si baia. tipa la mine si se ia tot timpul de mine. eu am 32 de ani. dar nu am de ales. nu am banii sa imi cumpar casa nici sa inchiriez. cind o sa iti faci un prieten o sa te multi de la mama ta o sa te angajezi si o sa fii fericita. bunicii nu ai? sa stai cu ei? o bunica cu care sa te intelegi. sau tata? cu el te intelegi? de ce nu te ajuta? am ajuns sa imi ignor parintii sa nu ii bag in seama sa stau mai mult in camera mea. gatesc separat de parintii fac mincare cind nu sint acasa sa nu ma cert cu ei. spal rufe cind sint plecati sa nu intru in conflicte. mie imi ia si chirie in casa lor platesc si mincarea care mi-o fac. la mine este mai rau decit la tine

| elamit a răspuns:

Las-o o perioada nu o mai baga in seama si cu siguranta va veni la tine, pentru ca asa sunt mamele.succes

| PaulB a răspuns:

Naspha sad incearca s-o ignori si tu big grin
Poate va veni ea la tine sa vorbiti happy
Bafta!

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Saracuta... ce mama poti sa ai. Daca nu ii pasa de tine n-ai ce face. Daca imi spui si cati ani ai te-as putea ajuta mai mult.Ai prieten? Daca da stai cu el, dormi la el petrece mai mult timp cu el decat cu mama ta poate asa iti va duce dorul daca nu ai prieten fa-ti unul. Daca esti majora angajaza-te(si daca esti inca minora poti face asta) si strange cativa bani (daca tot e criza). Daca esti la scoala sa nu uita sa inveti.Educatia este cea mai buna! Dar tata nu ai? Daca ai comunica cu el.

Alte idei nu mai am!

SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru se intampla cu tatal meu sta pana tarziu pe mess, sora mea stie ce vorbeste pentru ca are cont pe acelasi forum ca si tata si nu vrea sa ii spuna lui mama ca sa nu o supere. Tatal meu nu mai sta de vorba cu noi deloc si sora mea plange tot timpul si nu vrea sa ne spuna ce stie despre tata.Nu ai ce sa faci pentru ca si tata spune la fel ca mama ta ca ni se pare, ca nu este asa. Tu ingnora totul ca altfel ai sa suferi mult de tot.

| sellyyy a răspuns:

In mintea ei nu e nimic bine.Incearca sa eviti certurile si sa ii spui de fiecare data ce ai pe suflet, frumos si calm. Spune-i lucruri care o vor atinge si se va comporta altfel.:X:X

| DarkOne a răspuns:

I-ai cablul de la net rolling on the floor

| alyssa_6172 a răspuns:

Draga mea andreea, cred ca sfaturile tale nu sunt chiar cele mai bune. asta ai face tu? pentru a'ti demonstra calitatile tale de libertina?
Cat despre roxy, cred ca ar trebui sa ii ceri sfatul verisoarei tale. probabil ea stie mai multe lucruri care te'ar putea lamuri. ce crezi? eu cred ca ea te iubeste la maxim si ar face orice ca sa te ajute! sunt sigura de asta!
te pup