| Angel_4421 a întrebat:

De ce cateodata ma simt foarte singura? Prietenii sunt alaturi de mine, familia la fel, atunci ce imi lipseste? Ce sa fac sa scap de sentimentul de singuratate? Precizez ca am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| InoTkd95 a răspuns:

Stiu sentimentul. Si eu am avut unul asemanator. Incearca sa petreci mult timp cu prieteni, familie etc sa faci ce iti place. Daca nu da rezultate incearca sa regasesti in tine ce te doare. Poti sa incerci ca atunci cand ai probleme sa le notezi intr-un carnet( jurnal) asta te face sa te eliberezi. Succes!:*

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa te cunosti, sa faci ce iti place si mai ales ce nu iti place.Sa inveti din mers sa te adaptezi conditilor si oamenilor.Sa te gandesti mereu:daca maine mi-ar muri parintii cum m-as descurca? daca n-ar avea prieteni?
Astia-s oamenii cu adevarat puterniciiwinking

| Enigmă a răspuns:

Pai din cate vad nu cred ca toti sunt alaturi de tine asa cum vrei.
De exemplu prietenii, poate tu crezi ca "a fi acolo pentru cineva" inseamna sa il insotesti pana la supermarket dar nu e adevarat.
"a fi acolo pentru cineva" inseamna sa il asculti, sa il incurajezi si sa faci asta de cate ori, cat timp si oricand este nevoie.
Daca nu ai inca preiteni care sa iti fie alaturi asa cum am spus, incearca sa comunici mai mult cu familia,
sau sa dai o funda` pe TPUsmug

glumeam doar.
sper sa te ajutelove struck
Bafta` si pupicikiss

| katrin7727 a răspuns:

Buna eu am 12 si ai 2 optiuni 1 sa-ti faci pr noi 2 sa ai cun mai bine pe cei vechi sa si in orasi la film la... si mai ales sa le spui cum te simti ca sa stie cum sa te ajute

| darkmonster a răspuns:

Eu cred ca este un sentiment normal! Nu exista om sa nu fi fost trist vreodata! Poate ca acei prieteni nu`ti sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului! Eu nu cred ca exista prieteni adevarati! Cateodata e bine sa fii singurahappy.
huugs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu deprim alţi cretini ca să scap de singurătate. laughing))))))))))