| Simple Girl:X a întrebat:

am 15 ani, si de la o vreme sunt foarte rece cu familia cu prietenii cu toti. Ce se intampla cu mine? cateodata ma simt singura si ca nu am pe nimeni, si de multe ori seara plang. Vreu sa ma schimb sa nu mai fiu asa de indiferenta. ce sa fac?sad

4 răspunsuri:
| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Asa am fost si eu.
cele mai bune prietene mi-au zis sa ma schimb sau renuntsam la prietenia noastra.
si gandindu`ma ca prietenia e pusa`n joc.
iti dai seama ca ma straduiam tot mai tare.
seara ma rugam. sa ma ajute Dnezeu sa ma schimb.
si sa fie totu` ok.
si-am reusit.
trebuie doar multe munca.
si credintsa :*!
sper sa reusesti.
si e bine ca vrei ca schimbarea sa vina dl tine >big grin

| Kitty a răspuns:

O sa-ti treaca, insa nu-i usor sa astepti ca binele sa vina la tine singur, asa ca ar trebuie sa-ti schimbi un pic stilul de viata si pur si simplu nu mai fi asa cum esti! adica raspunde frumos la ce ti se cere sau ce ti se spune, nu te enerva si gandeste-te ca nu esti numai tu pe pamantul acesta, iar familia si prietenii tai au nevoie de tine, sa le fi aproape. Nu obtii nimic cu distantarea asta, dar nu cred ca e ceva ce vrei, ci pur si simplu asta simti - indiferenta, iar tu nu intelegi dc. E bine sa fi si indiferenta, dar doar in anumite situatii si nu cu cei dragi tie pentru ca... prietenii cu siguranta o sa te paraseasca, iar familia... nu pentru ca face parte din tinehappy. Incearca sa-ti schimbi aceasta opinie asupra vietii, asupra tuturor lucrurilor pe care le simti, pe care le gandesti.Sentimentul de singuratate este tipic acestei varste-adolescenta poate ca este una dintre cele mai frumoase perioade ale vietii, dar include si anumite riscuri, multe presiuni, fericiri si tristeti peste care nu-i usor sa treci; deci, o perioada dificila. Trebuie sa privesti intotdeauna realitatea asa cum este ea.

| Alice_6278 a răspuns:

Nu cumva esti in stilul emo? incearca se te intelegi singura pe sine.intreaba-te ce vrei tu insatzi.toate aceste lucruri sunt doar pentru o perioada skurta de timp.fiekaare adolescent trece prin asa ceva.eu de exemplu am trecut.fii kit mai komunikabila cu altii si vei vedea ca merita sa faci efort.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E perioada asta a adolescentei.dea, si eu trec prin asta.
Trebuie sa gandim pozitiv: dupa orice apus vine rasaritul si invers. Nu putem privii din plin rasaritul daca n-am trecut peste apus. Aceasta perioada ne va maturiza si ne va deschide ochii catre realitatewinking.