| Teodor168 a întrebat:

De ce cei mai mulți părinți își compara copiii cu colegii lor?
Adică e chiar deranjant si chiar te scoate din sărite când auzi" El cum putu sa ia mai mult?"
Funda

2 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Probabil pentru ca vor sa ii motiveze.Sau poate ca sunt de parere ca notele unui copil denota nivelul de preocupare al parintelui si cred ca prin notele copilului pot arata cat de mult se ocupa ei de copil, mai mult decat ceilalti parinti.

| RAY a răspuns:

Pentru ca parinti vor ca copilul lor sa fie deasupra altora pentru a se putea lauda cu copilul lor